21. 7. 2021

Repre U16 remizovala, bude hrát o vítězství ve skupině

Ve druhém zápase na Memoriálu Františka Harašty remizovala reprezentace do 16 let s týmem Slavie kategorie U17 0:0. Pokud tým trenéra Petra Havlíčka vpodvečer zvítězí nad Olomoucí, zahraje si ve čtvrtek o zlato.

Národní tým do 16 let narazil ve druhém zápase ve skupině na o rok starší hráče Slavie. V úvodním utkání na turnaji si výběr trenéra Petra Havlíčka poradil se Zbrojovkou Brno 3:1, nyní se s pražským tým rozešel smírně.

Mladí reprezentanti byli po většinu utkání lepším týmem, vytvořili si několik brankových příležitostí, ve 32. druhé dokonce zahrávali pokutový kop, ovšem neproměnili ho. Stejnou možnost měl o deset minut později i soupeř, brankář Stefan Jovanoski však střelu z penaltového puntíku krásně chytil.

„Remíza je pro mě po průběhu utkání malinko zklamáním, protože si myslím, že jsme hlavně v první půli měli na to, abychom si vytvořili dostatečný náskok na to, abychom utkání vyhráli. Brankových příležitostí jsme na to měli dost. Bohužel jsme neproměnili penaltu, na druhou stranu nás podržel brankář Jovanoski při penaltě Slavie. Remíza je ale i tak trochu zklamání, protože jsme Slavii přehrávali,“ uvedl trenér Petr Havlíček.

Od 17:30 se český národní tým do 16 let utká v Lednici se Sigmou Olomouc U17, pokud čeští reprezentanti v utkání zvítězí, zahrají si ve čtvrtek ve finálovém duelu o celkové vítězství na turnaji.

Slavia U17 – ČR U16 0:0

Sestava ČR: Jovanoski – Piták, Konečný, Jindra, Tesař – Honajzer, Musil, Dufek – Hranoš (38. Perrette), Rus, Hájek.