22. 7. 2021

Repre U16 veze z Memoriálu Františka Harašty bronz

Reprezentanti do 16 let se na Memoriálu Františka Harašty radují z bronzových medailí. V souboji o třetí místo zdolal tým trenér Petra Havlíčka Viktorii Plzeň 4:1. Celý turnaj vyhráli hráči výběru Bratislavy.

V utkání o třetí místo se mladí reprezentanti utkali s Viktorií Plzeň U17. Svěřenci trenéra Petra Havlíčka šli v zápase do vedení po standardní situaci. Soupeř ještě do poločasu srovnal. Po přestávce však čeští reprezentanti přidali tři branky a mohli tak oslavit celkově třetí místo na Memoriálu F. Harašty.

„Je to náplast po včerejším zklamání, kdy jsme prohráli a přišli tak o finále. Vždy je lepší, když konec srazu je pozitivně zakončený, navíc podpořený velmi dobrým výkonem, čtyřmi vstřelenými brankami. Je to určitě pozitivní závěr,“ pochvaloval si trenér Petr Havlíček.

Hodnocení české reprezentace na celém turnaji vyznívalo pozitivně, ovšem sami hráči si rezervy ve svých výkonech uvědomovali. Mrzela je stále prohra s Olomoucí a ztráta možnosti zahrát si ve finále turnaje.

 

„Jsem spokojen, že jsme vyhráli poslední zápas, radost v kabině byla obrovská. Čtvrtý jsem rozhodně skončit nechtěl. Ale měli jsme navíc a všichni jsme chtěli skončit první,“ hodnotil turnaj záložník Alex Honajzer.

„Za bronz jsme všichni rádi, celý turnaj jsme hráli výborně, dominovali jsme na hřišti, ale měli jsme více proměňovat šance, pak by to bylo skvělé,“ svěřil se Vojtěch Hranoš, střelec vítězné branky duelu s Plzní.

Již 19. ročník Memoriálu Františka Harašty vyhrál výběr Bratislavy, který ve finále porazil Sigmu Olomouc 2:0. Nejlepším střelcem turnaje se stal se třemi góly český reprezentant Jimy Perrette.

FC Viktoria Plzeň U17 – ČR U16 1:4

Branky: 22. Vilímek – 11. Musil, 27. Hranoš, 40. Hájek, 50. Perrette.

Sestava ČR: Jovanoski – Piták (26. Bouchner), Meindlschmied, Jindra, Tesař – Musil, Honajzer, Dufek (40. Tošnar) – Hranoš (35. Perrette), Rus (35. Hložánek Martin), Hájek (35. Branecký).

Další zápasy:

O 7. místo

 • Slavia U17– Sparta U17 1:0. Branka: Pudil Adam.

O 5. místo

 • Brno U17 – Ostrava U17 2:2, na pen. 2:4. Branky: Kopr, Kovařík – Švrček, Kyselý.

O 3. místo

 • Plzeň U17 – ČR U16 1:4

O 1. místo

 • Bratislavský FZ U17 – Olomouc U17 2:0. Branky: Homola, Rehuš.

Konečné pořadí:

 1. Bratislavský FZ U17
 2. Sigma Olomouc U17
 3. ČR U16
 4. Viktoria Plzeň U17
 5. Baník Ostrava U17
 6. Zbrojovka Brno U17
 7. Slavia U17
 8. Sparta U17

Individuální ocenění:

 • Nejlepší brankář: David Tomas (Slavia)
 • Nejlepší hráč: Roman Mokrovics (Olomouc)
 • Nejlepší střelec: Jimy Perrette (ČR U16)