27. 7. 2022

Repre U16 vyhrála 5:0 i nad Baníkem Ostrava

Druhý zápas ve skupině a druhé vítězství 5:0. Takovou bilanci mají fotbalisté národního týmu do šestnácti let na Memoriálu Františka Harašty. Tým Jiřího Žiláka bude ve středu odpoledne hrát proti Spartě o první místo ve skupině.

Reprezentační šestnáctka stejně jako v úterý začala zápas na Memoriálu Františka Harašty raketově. Hned v 1. minutě hry se dostala v souboji s Baníkem Ostrava do vedení, když se povedenou přízemní střelou prosadil Matyáš Nechvátal. O deset minut později přidal druhý gól Lukáš Moudrý, který v pohodě uklidil míč do odkryté brány. Gólovou asistenci zaznamenal nezištnou přihrávkou Ondřej Penxa.

V závěru prvního poločasu zvýšil na 3:0 po závaru ve vápně Šimon Wölfl. „Machy (Jan Machač, pozn. autora) tam ve vápně střílel, balon se ke mně odrazil a já se to snažil z jedné nějak prorvat do brány. Povedlo se a jsem tedy samozřejmě spokojený. Celkově se nám zápas moc povedl, dali jsme hodně gólů a hlavně jsme předváděli hru, kterou po nás trenér požaduje,“ řekl po zápase Šimon Wölfl.

Další góly padaly i po změně stran. Na 4:0 zvýšil povedenou střelou pod břevno Jiří Panoš a skóre zápasu pak uzavřel jen minutu po svém příchodu na hřiště střídající Karel Belžík.

„Stejně jako v úterý jsme sehráli velmi dobrý zápas. Byli jsme lepším týmem a zcela po zásluze jsme vyhráli. Určitě nám pomohlo, že jsme dali rychle v úvodu zápasu góly, zápas jsme si takto otevřeli a hráči pak udrželi dobrou kvalitu i intenzitu hry. Chválím celý tým, jak k zápasu přistoupil,“ řekl po utkání trenér Jiří Žilák.

Český tým ve středu odpoledne čeká od 17:30 poslední zápas ve skupině proti pražské Spartě. Pokud čeští mladíci neprohrají, zajistí si postup do čtvrtečního finále.

Česko U16 – Baník Ostrava U17 5:0 (3:0)

Branky: 1. Nechvátal, 10. Moudrý, 24. Wölfl, 30. Panoš, 41. Belžík.

Sestava: Volek – Machač, Poturnay, Hubička, Hrbáček – Wölfl (40. Švancara), Port, Panoš, Moudrý (43. Sosna), Penxa (40. Belžík) – Nechvátal (43. Březina).

Výsledky 27. července

Skupina A

• FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 3:2 (1:1), branky: Böhm, Sivák, Honomichl – Bouchner 2. Fotogalerie z utkání ZDE.
  • SK Sigma Olomouc – Bratislavský FZ 0:1 (0:0), branka: Kupka.

Skupina B

• FC Zbrojovka Brno – AC Sparta Praha 2:3 (2:1), branky: Viktorin, Kotačka – Piralić, Tošnar, Kotrba.
  • FC Baník Ostrava – Česko U16 0:5 (0:3), branky: Nechvátal, Moudrý, Wölfl, Panoš, Belžík.

Program XX. ročníku Memoriálu Františka Harašty - základní skupiny:

Skupina Den Výkop Zápas Místo zápasu
Skupina A Úterý 26. 7. 2022 16:00 SK Slavia Praha - Bratislavský FZ 2:0 M. Žižkov
Skupina B Úterý 26. 7. 2022 16:00 Česko U16 - FC Zbrojovka Brno 5:0 V. Pavlovice
Skupina A Úterý 26. 7. 2022 17:30 FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 1:1 V. Pavlovice
Skupina B Úterý 26. 7. 2022 17:30 FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 1:4 M. Žižkov
Skupina A Středa 27. 7. 2022 9:30 FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:2 M. Žižkov
Skupina B Středa 27. 7. 2022 9:30 FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 2:3 V. Pavlovice
Skupina A Středa 27. 7. 2022 11:00 SK Sigma Olomouc - Bratislavský FZ 0:1 V. Pavlovice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 11:00 FC Baník Ostrava - Česko U16 0:5 M. Žižkov
Skupina A Středa 27. 7. 2022 16:00 Bratislavský FZ - FC Viktoria Plzeň Rakvice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 16:00 FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava Lednice
Skupina A Středa 27. 7. 2022 17:30 SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc Rakvice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 17:30 AC Sparta Praha - Česko U16 Lednice