25. 9. 2021

Repre U17 jde v kvalifikaci na Litvu

Českou reprezentaci do 17 let čeká v kvalifikační skupině v Lotyšsku druhý zápas. V neděli od 12:00 středoevropského času se v Rize utká s Litvou. Pokud tým trenéra Jiřího Skály zvítězí, může slavit postup do elitní fáze kvalifikace.

V prvním duelu základní fáze kvalifikace zvítězili čeští reprezentanti do 17 let ve čtvrtek 1:0 nad domácím týmem z Lotyšska. Nyní čeká národní tým druhý soupeř z Pobaltí, Litva. Ze čtyřčlenné skupiny postupují přímo dva týmy.

Nedělní soupeř Čechů má z prvního zápasu do napravovat, Švédsku podlehl vysoko 0:8. „Hráčům neustále opakujeme, že to utkání mělo nějaký vývoj a výsledek neodpovídá průběhu hry. Dbáme na to, aby byli kluci na utkání připraveni a plně koncentrováni,“ varuje hlavní trenér reprezentace U17 Jiří Skála.

Z týmu trenéra Skály, i z něj samotného, spadla po čtvrteční výhře nad domácím Lotyšskem nervozita. Na tréninku je najednou více smíchu a není to je sluníčkem, které po chmurných dnech začalo nad Lotyšskem svítit.

„První utkání přináší určité obavy, start je vždy důležitý. Do kvalifikace jsme vstoupili vítězně, což je moc dobře. Pevně doufám, že jsme připraveni natolik, že zvládneme i druhé utkání,“ dodává český trenér.

„Určitě už nejsme tak nervózní jako před prvním zápasem. Jdeme si pro další body, chceme postoupit dál a musíme vyhrát,“ říká i Matěj Žitný, defenzivní záložník českého týmu. „V týmu je po výhře lepší nálada. Do zápasu jsme dobře naladěni, jdeme si pro tři body,“ přidává se i stoper Jan Paluska.

Litva je podle trenéra Skály podobným soupeřem jako Lotyšsko. „Je to typologicky stejný soupeř. Je pro ně typická spíše jednoduchá forma fotbalu, nakopávané míče za obranu. Mají rychlé ofenzivní hráče,“ říká kouč.

Utkání s Litvou začíná v neděli v Rize ve 12:00 SEČ a sledovat ho můžete živě zde.