22. 9. 2021

Repre U17 už je v Rize

V úterý okolo šesté ráno budíček, snídaně a odjezd na letiště. Pak odlet do Rigy s mezipřistáním ve Varšavě. Reprezentace do 17 let strávila den na cestách, ve čtvrtek ji čeká první duel kvalifikace o ME s domácím Lotyšskem.

Český národní tým do 17 let vstupuje do základní fáze kvalifikace o evropský šampionát, který bude v roce 2022 hostit Izrael. V úterý se výběr trenéra Jiřího Skály přesunul do Lotyšska, kde odehraje tři zápasy.

Úterý bylo pro českou „sedmnáctku“ ve znamení cestování. Brzké vstávání a poté přelet do Varšavy, kde tým téměř čtyři hodiny čekal na plánovaný spoj do Rigy, metropole Lotyšska. Do rižského hotelu Mercury tým dorazil až okolo šesté hodiny večerní místního času. Následovala večeře, regenerace a postel.

„Celý den na cestách je časově náročný a celkově hodně zdlouhavý. Kluci to ale zvládli velmi dobře a jsme hlavně rádi, že jsme v pořádku na místě. Lehce zregenerujeme a už se těšíme na středeční trénink, na kterém se naladíme na úvodní čtvrteční zápas proti Lotyšsku,“ říká Jan Krajčovič, asistent trenéra.

Ve čtvrtek se U17 utká s domácím Lotyšskem od 15:00 (SEČ) v Jelgavě, v neděli v Rize od 12:00 s Litvou, příští středu od 15:00 znovu v Rize se Švédskem.

Základní fáze se hraje ve čtyřčlenných skupinách, do další fáze kvalifikace postupují dva nejlepší týmy z každé skupiny a čtyři nejlepší ze třetích míst.