23. 9. 2021

Repre U17 v kvalifikaci vyzve domácí Lotyšsko

Konec čekání, jde se na věc! Česká reprezentace do 17 let vstupuje do základní fáze kvalifikace mistrovství Evropy. Ve čtvrtek od 15:00 středoevropského času se v Jelgavě postaví domácímu Lotyšsku.

Národní tým do 17 let čeká první zápas základní fáze kvalifikace mistrovství Evropy. Ta se hraje skupinovou formou a hostí ji Lotyšsko. Právě s domácím celkem tým trenéra Jiřího Skály kvalifikaci otevře.

„Tým je odhodlaný a myslím si, že i připravený a správně nažhavený. Kluci jsou připraveni i co se týče soupeře. Lotyšsko je tým, který se snaží hrát fotbal, není to tým, který by byl někde zalezlý v bloku. Jsou aktivní a my si na to musíme dát pozor. Já ale věřím, že to pro nás dopadne dobře,“ říká trenér Jiří Skála.

Pro mladé reprezentanty je to vůbec první ostré měření sil na mezinárodní úrovni. Zápas s Lotyšskem a vstup do kvalifikace tak vnímají jako zatím nejdůležitější v kariéře.

„Pro všechny to bude největší zápas, pro tuhle chvíli jsme se připravovali už od U16, všechno jsme směřovali sem. Chceme postoupit a s Lotyši bychom tak měli vyhrát,“ říká kapitán českého týmu Pavel Gaszczyk, hráč Viktorie Plzeň.

„Je to hodně důležitý zápas a je povinností s Lotyšskem vyhrát. Máme dobrou partu a velkou chuť se ukázat,“ dodává i ofenzivní záložník Arsen Vitarigov.

V Lotyšsku se ještě česká sedmnáctka utká v neděli s Litvou a příští středu se Švédskem. Pro jistotu postupu musí český celek skončit ve skupině nejhůř druhý.

Zápas s Lotyšskem můžete ve čtvrtek od 15:00 SEČ sledovat živě ZDE.