27. 3. 2018

Reprezentace do 17 let se rozloučila s kvalifikací ME remízou

Bezbrankovou remízou s Ukrajinou napsali reprezentanti do 17 let tečku za svojí cestou v kvalifikaci o nakonec nedosažené mistrovství Evropy. Čeští mladíci v Olomouci nevyužili dlouhou přesilovku, sami na prahu druhého poločasu přestáli pokutový kop a nakonec sami nevyužili ani jedinou z několika slibných situací.

Výběr U17 se tak s fází Elite round loučí se ziskem jednoho bodu, proti Ukrajině vyšel střelecky naprázdno stejně jako v předchozích duelech proti Srbsku a Španělsku.

ZÁZNAM UTKÁNÍ si prohlédněte ZDE

„V ofenzivě jsme se proti soupeřům ve všech zápasech prosazovali velmi těžko. Ty schopnosti a dovednosti zatím nejsou na takové úrovni, aby byli efektivnější. V tom vidím obecně zatím největší nedostatek této věkové kategorie“ uvedl trenér české reprezentace Radek Bejbl.

Jeho tým, jemuž se už po dvou zápasech rozplynul sen o Euru, toužil alespoň s Ukrajinou po vítězné rozlučce, ale hrubky v rozehrávce nabídly v úvodní pětiminutovce dvě velké šance hostům. V obou případech se vytáhl brankář Adam Benada, který tentokrát dostal přednost před Jakubem Markovičem. „Přitom jsme před zápasem několikrát upozorňovali na to, že Ukrajině a jejím rychlostním hráčům takové možnosti nabídnout nesmíme. Naštěstí jsme to přežili,“ komentoval vstup do utkání Bejbl.

 

Češi se však dokázali dostat do hry: především z pravé strany rozehráli několik zajímavých kombinací. Ty však stejně jako několik standardních situací k vyložené šanci nevedly. Domácí pak nevyužili ani další nabídnutou šanci: vyloučení hostujícího Vološina, který opustil hřiště už ve 32. minutě. Do semknutého ukrajinského bloku však nacházeli cestu vinou nepřesné kombinace jen stěží. „Chyběla nám celkově větší rychlost a kvalita. Málo jsme stříleli, a přestože jsme jejich blok překonávali těžko, proti deseti jsme se měli prosadit. I dnes nám chyběla nějaká nadstavba, kterou třeba naši soupeři měli,“ líčil záložník Nicolas Penner.

A krátce po pauze čelili další kritické situaci: brankář Benada fauloval po ztrátě svých spoluhráčů po autovém vhazování v pokutovém území a vzápětí se vytáhl skvělým zákrokem proti penaltě Mudryka. „Beru to na sebe, u té penaltové situace jsem byl pozdě, ale naštěstí jsme z toho neinkasovali,“ oddechl si Benada.

Češi na útočné polovině hrozili pokusy nového muže v sestavě Firbachera a především Holzera, který bránul minul jen těsně. Ani další závary domácí už nespasily. Vysněný vstřelený gól a vítězná rolučka zůstaly nevyslyšeny. „Musíme pracovat dál, aby se výkony nás všech zlepšily. Naším cílem byl postup, nemůžeme to hodnotit kladně,“ litoval Benada.

 Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let:

ČR U17 - Ukrajina U17 0:0

Sestava ČR: Benada - Halász (58. Kodýdek), Gabriel, Hasala, Žilák - Zálešák, Penner, Holzer, Žambůrek, Kubáň (49. Firbacher) - Vrba (69. Krobot). Trenér: Bejbl.

Konečná tabulka:

1.            Srbsko                   3             2             1             0             6:1          7            

2.            Španělsko             3             1             2             0             4:2          5            

3.            Ukrajina                 3             0             2             1             1:4          2            

4.            Česko                    3             0             1             2             0:4         1            

Pozn.: Ukrajina přišla kvůli neoprávněnému startu dvou hráčů o vítězství 2:1 nad Srbskem a prohrála sobotní zápas kontumačně 0:3.

ČR U17 - Ukrajina U17, Olomouc (27. 3. 2018)