13. 2. 2018

Reprezentace do 18 let porazila Rumunsko a zajistila si celkovou výhru na turnaji La Manga

Reprezentace do 18 let v závěrečném utkání porazila Rumunsko 3:1 a zajistila si tím výhru ve španělském turnaji La Manga. V historii České republiky je to v pořadí čtvrtý zisk trofeje pro vítěze.

"I ve třetím závěrečném utkání náš tým zvítězil a počtvrté v historii získal pro ČR trofej pro vítěze turnaje. V ideálním počasí jsme byli od počátku nebezpečnějším týmem. Do 10. minuty jsme vedli 2:0 a diktovali slušné tempo hry. Soupeř se dostal lacino ke snížení, když po našem rohovém kopu zaváhal brankář s vyběhnutím a rumunský útočník ho lehce přeloboval do odkryté branky. Tato situace s týmem naštěstí nezatřásla a do poločasu navýšil vedení na 3:1 po přímočaré akci opět útočník Čvančara. Do konce utkání se už skóre nezměnilo, přestože se hrál pohledný kombinační fotbal z obou stran. Celkem lze hodnotit naše účinkování na výborně připraveném turnaji jako velice povedené. Všichni hráči podali velmi dobré výkony a úroveň hry týmu se postupně zvyšovala," ohodnotil spokojeně průběh turnaje trenér Jan Suchopárek.

Turnaj La Manga:

ČR U18 - Rumunsko U18 3:1 (3:1)

Branky: 6. Čvančara, 10. Hönig, 36. Čvančara 

Sestava ČR: Pecháček (46. Vyklický) - Chyla (57. Finěk), Zima, Hušek, Šnajdr (57. Béňa) - Macháček (46. Krunert), Kaloč (67. Selnar) - Hönig (67. Majka), Kušej (77. Peřina), Valenta - Čvančara (57. Provazník). Trenér: Jan Suchopárek.