27. 5. 2021

Reprezentace je kompletní: nominaci na EURO 2020 doplnil Sadílek

Poslední volné místo v nominaci české reprezentace na UEFA EURO 2020 obsadil Michal Sadílek. Kompletní tým se tak sejde hned první den srazu v neděli 30. května v Praze a druhý den vyrazí na soustředění do Itálie.

Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý v úterý nominoval na mistrovství Evropy pětadvacet hráčů. Jedno místo si nechal volné, aby mohl reagovat na výsledek odvolání Ondřeje Kúdely proti desetizápasovému trestu. UEFA však ve středu trest potvrdila, takže zkušený stoper nebude na šampionát k dispozici.

Michal Sadílek, který tuto sezonu strávil na hostování v Liberci, už v reprezentaci byl, ale zatím si nepřipsal ani jeden start. V březnu se zúčastnil mistrovství Evropy do jednadvaceti let, a je tak jediným českým fotbalistou, který letos zažije oba šampionáty.

Především v defenzivě je Sadílek využitelný na více postech.

Sadílek je kmenovým hráčem PSV Eindhoven, kam přestoupil ještě jako teenager ze Slovácka. Česko reprezentoval ve všech mládežnických kategoriích. V letech 2014 a 2015 se stal nejlepším českým mladším dorostencem, v dalších dvou letech toto individuální ocenění zopakoval ve starší kategorii.

„Poskládali jsme tým podle našeho nejlepšího svědomí. Bohužel, soupiska není nafukovací a na turnaj nemůžou všichni. V tom je práce trenéra nevděčná. Ale za tímto týmem si stojíme a těmto hráčům věříme. Jsem přesvědčený, že jsme dali dohromady zajímavé mužstvo, které může na EURO dojít co nejdál,“ už v úterý Jaroslav Šilhavý okomentoval nominaci.