7. 7. 2019

Reprezentace lékařů stříbrná na světovém šampionátu

Česká reprezentace lékařů získala na mistrovství světa v Mexiku stříbrné medaile. Po úspěšných bojích ve čtvrtfinále a semifinále nestačila ve finále na Velkou Británii, které podlehla 1:2.

Český tým nejprve prohrál 1:2 s Argentinou, následně ale porazil 5:0 Koreu a 4:1 Rakousko.

Ve čtvrtfinále se čeští lékaři utkali s Ukrajinou ve čtvrtek 4. července a po nerozhodném stavu 1:1 po řádné hrací době uspěl český tým v penaltovém rozstřelu 4:3.

A v pátek porazili v semifinále Katalánsko 4:1, když dvě branky dal Nedvěd, po jedné přidali Hála a Mazura.

Ve finále se Češi utkali, stejně jako minulý rok, s Velkou Británií. Ani tentokrát na stejného soupeře nevyzráli a podlehli v závěrečném utkání. Jedinou branku při prohře 1:2 vstřelil Mencl.

"Celkově náš tým předvedl slušné výkony, a to především ve skupině, a musí nás mrzet jeden gól, který chyběl k našemu postupu ze skupiny do bojů o medaile. V dalších zápasech nás trochu limitoval užší kádr a četnějši zranění," zhodnotili hráči na facebookovém profilu národního týmu.

Poprvé se tým lékařů dal dohromady v roce 2013 a hned na prvním mistrovství získal stříbrnou medaili. O rok později znovu a v letech 2015 až 2017 byl český tým na prvním místě. Poslední dva ročníky bral opět stříbrnou medaili.