9. 4. 2020

Reprezentace podpoří charitativní projekt Vlna naděje

Česká fotbalová reprezentace podpoří projekt Vlna naděje, který organizuje nadační fond Kapka naděje se záměrem pomoci zdravotníkům v boji s koronavirem. Cílem akce je vybrat deset milionů korun na nákup lékařských přístrojů a ochranných pomůcek.

Do sbírky se jednoduchým způsobem může zapojit každý. Buď přes platební bránu nadačního fondu na internetových stránkách www.kapkanadeje.cz, nebo zasláním DMS zprávy ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60 či 90 (podle hodnoty zamýšlené podpory) na číslo 87 777.

Vlna naděje vyvrcholí v sobotu 11. dubna od 20:15 na televizi Prima. Akce se zúčastní i trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý a další osobnosti ze světa sportu, kultury a veřejného života. Například Petr Čech, Karlos Vémola, Marta Kubišová, Eva Holubová, Xindl X a mnoho dalších.

Projekt má podpořit hlavně zdravotníky. Ochránit je, aby pandemii koronaviru přečkali ve zdraví a mohli dál pomáhat všem potřebným. Za vybrané peníze proto Kapka naděje nakoupí přístroje a ochranné pomůcky, které následně bude distribuovat do nemocnic v celé České republice.

Česká reprezentace a Kapka naděje spolupracují dlouhodobě v rámci projektu O Kapku lepší #ceskarepre, a to na jednoduchém mechanismu „čím víc fanoušků na domácí zápasy přijde, tím víc peněz na dobrou věc půjde“.