10. 6. 2021

Reprezentace poprvé na Strahově, trénink sledoval i nový předseda FAČR

Čeští fotbalisté si před čtvrtečním polednem poprvé v rámci závěrečné přípravy na EURO zatrénovali na Strahově, kde budou mít během turnaje základnu. Za týmem se přišel podívat i nový předseda FAČR Petr Fousek.

Po úterní vítězné generálce s Albánií (3:1) měl český celek ve středu volnější den bez tréninku a ve čtvrtek už zahájil finální přípravu na stadionu Evžena Rošického vedle sídla FAČR.

Hráči vyběhli na trávník v 11 hodin a ve velkém horku trénovali zhruba hodinu a půl. Přípravu absolvovalo mužstvo v kompletním složení, tedy všech 26 nominovaných hráčů.

Stadion, na kterém v minulosti hrávala ligové zápasy například pražská Slavia, se "oblékl" do barev Eura. Kolem trávníku vyrostly bannery tyrkysové barvy s nápisem "UEFA Euro 2020" a "Czech Republic" a reklamní cedule s jednotlivými sponzory šampionátu. 

Český tým měl původně ve středu odletět do Edinburghu, kde měl mít základnu během turnaje. Vedení reprezentace ale kemp na poslední chvíli zrušilo, protože skotské úřady nerespektují protokol UEFA a i v případě pouze jediného pozitivního testu na koronavirus hrozí karanténa celého mužstva.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého proto budou trénovat na Strahově a k jednotlivým zápasům létat. V sobotu se vydají k pondělnímu prvnímu utkání skupiny v Glasgow proti domácímu Skotsku, tamtéž se o čtyři dny později představí proti Chorvatsku a 22. června nastoupí v Londýně proti Anglii. 

Na úvodní trénink na Strahově přišel mužstvo podpořit i nový šéf FAČR Fousek. "Já jsem navštívil mužstvo už před utkáním v Itálii, samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních a epidemiologických opatření. Tam jsem se snažil mužstvu sdělit to hlavní. Řekl jsem jim, že jako nový předseda budu reprezentaci pochopitelně podporovat, že má důvěru, že věřím trenérovi a hráčům. Že za nimi stojí i národ, i když tam nemohou fanoušci," řekl novinářům Fousek.

"Teď už je mužstvo samozřejmě v bublině, ale denně jsem v kontaktu s trenérem Šilhavým a manažerem Sionkem. Předstartovní horečka postupně stoupá. Po přípravných zápasech bez ohledu na výsledky a výkony děláme vše pro to, abychom se soustředili na úspěšný vstup se Skotskem," dodal Fousek, který byl na valné hromadě zvolen před týdnem.

ČR A - trénink (10. 6. 2021)