9. 12. 2019

Reprezentace před EURO: zápasy proti Itálii a Rakousku, basecamp bude v Edinburghu

Česká fotbalová reprezentace bude během mistrovství Evropy 2020 bydlet v Edinburghu. 

Ještě před šampionátem absolvuje tréninkový kemp v Itálii, kde také odehraje přípravný zápas proti domácímu týmu. V generálce na turnaj nastoupí svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého proti Rakousku.

Národní tým se sejde v sobotu 30. května v Praze. Hned druhý den odletí do Itálie na přípravný kemp, kde také 4. června odehraje přátelský zápas proti domácímu mužstvu. Zpátky do Česka se reprezentace vrátí v sobotu 6. června a den nato ji bude čekat generálka na EURO proti Rakousku.

„V přípravě nás čekají dva výborní soupeři. Itálie i Rakousko nás určitě prověří, ale to je dobře, protože na Euru nás potom taky čeká hodně těžká skupina. Věřím, že jsme zvolili takový formát přípravy, který nás na samotný šampionát dostatečně připraví,“ uvedl trenér Jaroslav Šilhavý.

A předseda FAČR Martin Malík dodal: „Já mám navíc radost, že se zápasy podařilo dohodnout s takovým předstihem, protože vedení reprezentace má teď čas, aby program před šampionátem do detailu naplánovalo. Vedení asociace udělá všechno pro to, aby tým měl co nejlepší podmínky.“

Přípravný kemp absolvuje reprezentace v severní Itálii. Kde přesně to bude, vedení národního týmu aktuálně řeší. Záležet bude i na tom, v jakém městě se bude zápas proti Itálii hrát. To zatím potvrzené není, stejně jako stadion pro domácí utkání proti Rakousku.

Jisté naopak je, že během šampionátu bude česká reprezentace bydlet v Edinburghu v hotelu Courtyard Edinburgh West. Jen pár stovek metrů odtamtud pak národní tým najde tréninkové zázemí ve sportovním středisku Oriam.

 

„Byli jsme se tam dvakrát podívat a najdeme tam všechno, co potřebujeme. Tréninkové zázemí Rangers má zarezervované skotská reprezentace – a ze zbylých variant nám tahle vyhovovala nejvíc. V Edinburghu budeme mít klid a skvělé podmínky pro přípravu. A na zápasy v Glasgow je to jen necelá hodina cesta autobusem,“ vysvětlil manažer reprezentace Libor Sionko.

Český národní tým čekají v základní skupině mistrovství Evropy tři soupeři: vítěz play-off Ligy národů C (15. června, Glasgow), Chorvatsko (19. června, Glasgow) a Anglie (23. června, Wembley).

Program a soupeře pro březnový sraz představí reprezentace v nejbližších dnech.