3. 2. 2021

Reprezentace přivítá v září Ukrajinu, další soupeře řeší

Reprezentace už zná soupeře pro přípravný zápas v zářijovém termínu. Ve středu 8. září 2021 se doma utká s Ukrajinou. Soupeři pro zbylé tři volné letošní termíny jsou v jednání.

Národní tým tak v září nejdříve nastoupí v kvalifikaci o postup na mistrovství světa proti Bělorusku (2. září), následně v Belgii (5. září) a sraz zakončí právě přípravným utkáním proti Ukrajině.

„Mohli jsme jednat jen s těmi týmy, které v tomto termínu nehrají kvalifikaci mistrovství světa. Nabízely se tak Gruzie, Bulharsko a právě Ukrajina, která splňuje naše představy o tomto přípravném zápase. Je to kvalitní tým, pohybující se na hraně top dvacet světového žebříčku. Navíc jsme chtěli hrát doma,“ vysvětlil manažer české reprezentace Libor Sionko.

Do kádru ukrajinského týmu, který trénuje slavný Andrij Ševčenko, patří například Oleksandr Zinčenko (Manchester City), Andrij Jarmolenko (West Ham United), Jevhen Konopljanka (Dynamo Kyjev), Andrij Pjatov (Šachtar Doněck) nebo českým fanouškům známý Eduard Sobol (Club Bruggy).

Národní tým hrál s Ukrajinou čtyřikrát – jednou zvítězil, jednou remizoval a v premiérovém ročníku Ligy národů v roce 2018 s ní dvakrát prohrál.

Pro letošní rok nadále zůstávají volné tři termíny rezervované pro přípravné zápasy. Dva soupeře pro červnová utkání před UEFA EURO 2020 představí česká reprezentace v březnu, kdy je musí nahlásit UEFA.

První z těchto duelů odehraje venku, generálku pak pravděpodobně doma. Vedení národního týmu zároveň jedná o soupeři pro listopadový přípravný zápas.