27. 4. 2021

Reprezentace se bude na EURO chystat v Jižním Tyrolsku

Česká fotbalová reprezentace se na UEFA EURO 2020 bude připravovat v Jižním Tyrolsku, jak měla naplánované i před rokem. V rámci kempu odehraje dvě utkání – jedno v Boloni proti Itálii (4. června), druhé v Praze proti Albánii (8. června).

Národní tým vyrazí 31. května do resortu Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal, konkrétně do hotelu Silena na kraji obce Vals. Na loňských plánech tedy v tomto směru nic nezměnil.

„Neměli jsme důvod něco měnit. Loni jsme zvažovali různé možnosti a byli jsme se na několika místech i osobně podívat, ale nakonec jsme se rozhodli právě pro Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal, kde budeme mít ideální podmínky i potřebný klid na přípravu. Už když UEFA odložila EURO o rok, jsme věděli, že pokud se nestane nic nečekaného, tak ohledně kempu nic měnit nebudeme, protože nám to takto maximálně vyhovuje,“ zdůvodnil manažer reprezentace Libor Sionko, proč si česká reprezentace vybrala právě tento resort.

Vals se nachází v Jižním Tyrolsku, asi šedesát kilometrů severně od Bolzana a jen kousek od rakouských hranic. Oblast patří k nejhezčím v rámci celých Alp. V minulosti tam trénovaly přední evropské fotbalové velkokluby.

„Hned u hotelu budeme mít dvě travnatá hřiště. K tomu ubytování na vysoké úrovni a skvělé možnosti například k regeneraci. Nejen proto věříme, že se tam na EURO připravíme co nejlépe,“ dodal Libor Sionko.