19. 9. 2022

Reprezentace se sešla v Praze, trenéři povolali ještě Krále, Tecla a Vlkanovu

Česká reprezentace zahájila přípravu na zápasy Ligy národů UEFA proti Portugalsku a Švýcarsku. Na srazu v hotelu NH Collection Prague už se hlásili i tři hráči, kteří doplnili původní nominaci: Alex Král, Stanislav Tecl a Adam Vlkanova.

Z nominace, kterou trenér Jaroslav Šilhavý oznámil v úterý, nikdo nevypadl. Kádr tak nyní má třiadvacet jmen a je kompletní.

„Už minulý týden jsme avizovali, že počkáme především na to, jak se vyvinou zranění Michala Sadílka a Tomáše Holeše. Nakonec bohužel nemůžeme počítat ani s jedním z nich. Volná místa na soupisce jsme doplnili hráči, které dobře známe, a víme, co od nich můžeme čekat,“ vysvětlil trenér Jaroslav Šilhavý.

Střední záložník Alex Král v létě odešel na hostování do bundesligového Schalke, za které v úvodu sezony odehrál šest soutěžních zápasů.

Útočník Stanislav Tecl je aktuálně nejlepším střelcem FORTUNA:LIGY. V osmi zápasech Slavie dal stejný počet gólů.

 

Ofenzivní záložník Adam Vlkanova, který si reprezentační debut odbyl letos v červnu, patří k nejvýraznějším tvářím Plzně, která vede ligu a navíc hraje Ligu mistrů.

Stejně jako v případě výběru do 21 let přišel podpořit také hráče A-týmu před rozhodujícími zápasy Ligy národů přímo do hotelu předseda FAČR Petr Fousek. “Jsme před důležitým podzimním blokem. Přeji vydařené zbývající zápasy a naší záchranu v elitní skupině,” uvedl Fousek směrem k mužstvu.

Reprezentace v blížících se zápasech uzavře své premiérové vystoupení v elitní skupině Ligy národů UEFA. Aktuálně je v tabulce třetí – bod před Švýcarskem. Mezi nejlepšími týmy Evropy se udrží první tři týmy v každé skupině.

Domácí zápas proti Portugalsku, který se bude hrát ve Fortuna Areně (domácí stadion SK Slavia Praha), je dlouho dopředu vyprodaný.

Fotografie k článku