20. 12. 2019

Reprezentace třetí mezi kolektivy v anketě Sportovec roku 2019

Česká fotbalová reprezentace obsadila třetí místo v tradiční anketě Sportovec roku. V kategorií kolektivů skončila za pražskou Slavií a basketbalovou reprezentací.

Reprezentační tým v roce 2019 dokázal pod vedením hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého postoupit z kvalifikační skupiny na evropský šampionát, který se uskuteční v následujícím kalendářním roce a hostí jej dvanáct evropských měst.

"Velmi si ocenění vážíme a gratulujeme basketbalové reprezentaci k vítězství v anketě," uvedl po vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku 2019 trenér Jaroslav Šilhavý.

Vaclík a spol. odehráli v roce 2019 kompletní kvalifikaci na EURO 2020 s bilancí pěti výher a tří proher, což znamenalo druhé místo za Anglií. Ta v celé kvalifikaci prohrála pouze jediný zápas, v říjnu v Praze nestačila právě na český výběr, který tehdy vyhrál 2:1.

Statistiky kvalifikace: Souček s Čelůstkou nechyběli ani minutu

Český výběr se na EURO 2020 utká ve skupině s Anglií, Chorvatskem a třetí tým ve skupině vzejde z play-off Ligy národů. Zápasy bude český tým hrát v Glasgow a Londýně.

Sportovcem roku 2019 se stal judista Lukáš Krpálek, který se stal mistrem světa v těžké váze nad 100 kilogramů. Krpálek obhájil vítězství v této anketě z roku 2016.