24. 4. 2018

Reprezentace U15 míří na prestižní turnaj do Itálie

Mladí čeští reprezentanti do 15 let se tento týden v Itálii představí proti soupeřům ze čtyř kontinentů od Ameriky až po Asii na turnaji Delle Nazioni, který se řadí mezi nejvýznamnější akce v mládežnické kategorii, podporované v rámci rozvojových projektů FIFA i UEFA.

Hráči ve výběru trenérů Antonína Baráka a Jiřího Vorlického si během uplynulých sedmi měsíců prožili své první reprezentační zkušenosti. Výběrové kempy, podzimní turnaj v Argentině a další nedávná akce v Irsku umožnily okusit atmosféru v národním týmu více než 30 fotbalistům. Výběr z nich společně s několika dalšími nováčky teď míří do italského Lignana, kde změří síly s celosvětovou konkurencí.

„Podobné akce zaštítěné FIFA a UEFA jsou pro růst mladých fotbalistů nesmírně důležité. V této kategorii není časté, aby se hráči mohli střetnout se soupeři z Jižní Ameriky, Afriky a Asie. Čekají nás zajímavé zápasy a zkušenosti s různými herními styly a pojetím fotbalu z celého světa,“ vypočítává pozitiva české účasti Barák.   

Jeho výběr se během bojů v základní skupině utká s reprezentacemi Anglie, Japonska a SAE. V dalších skupinách se představí například Rusko, Portugalsko, Lybie, Itálie nebo Mexiko.  

„V naší skupině narazíme na zajímavý mix soupeřů. Arabské emiráty pro nás budou velkou neznámou, jelikož se s tímto soupeřem minimálně potkáváme v jakékoliv kategorii. Japonsko si už nějaký čas buduje velmi vysokou prestiž, jejich národní týmy zdobí fantastická organizace hry, herní pracovitost, a přitom mají i velmi zajímavé hráče individuálně. Mladé anglické národní týmy se dlouhodobě prezentují komplexním herním projevem s řadou silných individualit, které představují nejvyšší nároky vrcholového fotbalu,“ dodává Barák.

Pro českou reprezentaci do 15 let je to mimo jiné velká výzva, během které už by hráči měli prokázat své kvality, díky kterým se do výběru dostali. K dosavadním herním principům, herní odvaze a týmovému duchu, se nyní přidává další – efektivita v poslední třetině hřiště. „Rádi bychom, aby kluci ke svým konstruktivním předpokladům přidali i správná řešení okolo a uvnitř pokutového území. Bude to konfrontace na nejvyšší úrovni se stejně starými hráči vyspělých fotbalových zemí, proti kterým budeme chtít navázat právě na principy z předchozích akcí v Argentině a Irsku. Máme tady opět některé nováčky, ale většina hráčů už si svou reprezentační zkušenost a konfrontaci prožila,“ doplňuje Antonín Barák.

Turnaj Delle Nazioni

Skupina B: Anglie, Japonsko, Česká republika, UAE

Utkání českého týmu:

25.4.    18:00   ČR – UAE                     (Cormons)

26.4.    17:30   Japonsko  - ČR            (Rivignano)

27.4.    17:30   ČR – Anglie                  (Latisana)

29.4. – 1.5. utkání o umístění