26. 5. 2022

Reprezentace U15 v Polsku prohrála se Zaglebie Lubin

Národní tým hráčů do patnácti let absolvoval čtyřdenní soustředění v Náchodě. Po velkém úspěchu na turnaji v Itálii nominoval trenér Karel Havlíček tentokrát tým složený z jiných hráčů, kteří během soustředění odehráli zápas proti polskému Zaglebie Lubin.

„Protože jsme ta vůbec nejmladší kategorie reprezentantů, mělo by být portfolio našich hráčů co největší. Proto jsme na soustředění do Náchoda nominovali jinou dvacítku hráčů, než která byla na turnaji v Itálii," řekl trenér reprezentace U15 Karel Havlíček.

Jeho tým absolvoval v Náchodě několik tréninkových jednotek a následně se ve středu 25. května vydal do Lubinu, kde odehrál zápas proti týmu Zaglebie Lubin.

„Domácí na nás oproti domluvě nastoupili s kompletní kategorií U16. Hlavně v prvním poločase byl silově a rychlostně značný rozdíl. Také proto jsme v celém utkání pět ze šesti gólů inkasovali při zakládání útočných akcí a ztrátách před naším pokutovým územím. Druhý poločas se hrál už vyrovnaný zápas a jen branka v poslední minutě připravila druhou jedenáctku o remízu ve svém minizápasu. Pro nové hráče to byla v reprezentačním dresu obrovská zkušenost," řekl k přípravnému zápasu Karel Havlíček.

Přípravné utkání

Zaglebie Lubin U15/U16 – Česko U15 6:1 (4:0)

Branka: Dvořáček.

Česko: Volek (Čtvrtlík) - D. Vacek (Machač), B. Vacek (Vodička), Hubička (Büchner), Dostál (Moudrý) - Ponikelský (Kočvara), Mezník (Honc), Zevl (Port) - Albrecht (Přibylka), Kotrba (Bakrlik), Havelka (Dvořáček).