21. 9. 2017

Reprezentace U16 podlehla v odvetě Francii 0:3

Reprezentace do 16 let se oproti úvodnímu úternímu zápasu s Francií tentokrát střelecky neprosadila. V odvetě tak podlehla favorizovanému soupeři na hřišti Admiry Praha 0:3.

"Do druhého zápasu nastoupili hráči, kteří nehráli v úterý. Do zápasu jsme vstoupili bázlivě a se zbytečným respektem. Nedostupovali jsme včas hráče, kazili jsme přihrávky. Ač jsem si myslel, že v této věkové kategorii nebudou podobné věci potřeba, tak jsem hráčům v kabině během poločasové přestávky důrazně vysvětlil, jak chceme hrát a co od nich na hřišti čekáme. Do druhé půle jsme vstoupili mnohem agresivněji a na klucích bylo od začátku vidět, že hrají s větší chutí. Soupeře jsme tak začali postupně přehrávat a vytvořili jsme si i několik gólových šancí, které jsme bohužel ale neproměnili. V poslední minutě nám navíc soupeř vstřelil branku poté, co jsme hru otevřeli a snažili se s výsledkem ještě něco udělat. Celkově si myslím, že byla obě odehraná utkáni pro naše hráče velmi cennou zkušeností," zhodnotil nejen odvetný zápas s Francií trenér Václav Kotal.

Statistika utkání:

Česká republika"16" - Francie "16" 0:3 (0:3)

Góly: 19. Rutter, 22. Mpembele Boula, 90. Yepie Yepie

Sestava ČR: Fülop - Waník (58. Neruda), Koudelka, Štětka, Kirchsner - Freisinger (81. Nováček), - Douděra (81. Wojatschke), Starý (68. Svoboda), Holoubek (58. Vorlický), Kneifel (68. Šíp) - Toula (58. Hložek).

Další přípravný zápas čeká svěřence trenéra Václava Kotala 17. října proti Slovensku.

ČR U16 - Francie U16 0:3, přípravný zápas, Admira Praha 21.9.2017