11. 2. 2018

Reprezentace U16 se rozloučila s turnajem v SAE porážkou

Po výhře nad domácím výběrem a remíze s Belgií se rozloučila reprezentace do 16 let s turnajem ve Spojených arabských emirátech těsnou porážkou s Japonskem 0:1. Na turnaji tak svěřenci trenéra Kotala skončili třetí.

"Samozřejmě nás mrzí, že jsme to utkání nedokázali zvládnout, protože tím bychom si udrželi naději na vítězství v turnaji. Příčinou bylo neproměňování našich šancí, které jsme si dokázali vypracovat. Po vedoucím gólu Japonců jsme šli do rizika, oba týmy měli opravdu dost šancí, ale Japonci byli více štastnější v tom, že jednu dokázali na rozdíl od nás proměnit," hodnotil poslední utkání ve Spojených arabských emirátech trenér Václav Kotal..

"Všechna utkání tady splnila svůj účel, výborný výkon podali oba brankáři a v prvních dvou zápasech byla produktivita velmi dobrá- V tom posledním to bohužel bylo s produktivitou slabší a proto jsme skončili nakonec na třetím místě. Celkově si ale myslím, že ten turnaj se vydařil a na velmi kvalitních terénech s velmi kvalitními soupeři určitě klukům hodně pomohl v přípravě na jarní zápasy v jejich soutěžích," shrnul celkově vystoupení svého týmu kouč Kotal.

U16 Emirates International Tournament 2018:

ČR U16 - Japonsko U16 0:1 (0:0)

Sestava ČR: Stejskal - Koželuh (46' Vorlický), Krajinský, Hellebrand (59' Nováček), Kirschner (59' Freisinger) - Gedeon, Hložek, Hroník - Douděra (70' Kurka), Toula (46' Pech), Šíp (46' Wojatschke). Trenér: Václav Kotal.