27. 7. 2022

Reprezentace U16 si zahraje finále Memoriálu Fr. Harašty

Národní tým do šestnácti let vyhrál i třetí zápas v rámci základní skupiny Memoriálu Františka Harašty. V přímém souboji o první místo vyhrál nad Spartou Praha 1:0, když jedinou branku zápasu zaznamenal Kryštof Čížek.

Od prvních minut zápasu se Spartou bylo jasné, že se závěrečné utkání skupiny B na Memoriálu Františka Harašty bude hrát v úplně jiném tempu než ta předešlá. Hrál se velmi rychlý, důrazný a bojovný fotbal. Přesto si čeští mladíci do šestnácti let opět pomohli rychle vstřelenou brankou. Hned ve 3. minutě hry našel Švancara před bránou Kryštofa Čížka a nejmladší hráč týmu ve skluzu nezaváhal – 1:0!

„Gólový moment jsem skoro ani neviděl. Švanci (Daniel Švancara, pozn. autora) mi dal balon dobře pod sebe a já to pak zakončil ve skluzu na levou tyč do protipohybu brankáře,“ popisoval gólový moment Kryštof Čížek.

Fotbalisté Sparty byli pro reprezentační výběr velmi důstojným soupeřem a v dalším průběhu prvního poločasu byl k vidění velmi zajímavý fotbal. Především v závěru první půle si Sparta vytvořila velký tlak, avšak branku nevstřelila a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro český výběr.

„Sparta v závěru poločasu změnila rozestavení a vytvořila si převahu. My jsme ale na to dokázali zareagovat, ve druhém poločase jsme to zvládli a vyhráli jsme,“ řekl po zápase stoper David Řeháček.

V průběhu druhého poločasu se aktivita vrátila zpět na kopačky českého týmu. Mladí sparťané pak postupem času začali hrát vabank a díky tomu se otevíral prostor v jejich defenzivě. Český tým si vytvořil celou řadu zajímavých šancí, žádnou z nich ale již ke vstřelení gólu nedotáhl.

„Pro nás bylo nesmírně důležité, že jsme se na začátku turnaje dobře nastartovali vysokou výhrou nad Zbrojovkou Brno. Teď máme na svém kontě tři výhry, čeká nás finále a všichni věříme tomu, že naše vítězná série ve čtvrtek neskončí,“ dodal Daniel Švancara.

Český národní tým hráčů do šestnácti let zakončil základní skupinu skvěle a před finálovým zápasem proti Viktorii Plzeň se může pyšnit bilancí tří výher při skóre 11:0.

„Zápas se Spartou byl z mého pohledu asi nejlepší, který jsme na turnaji zatím odehráli. Sparta k tomu přispěla dobrým výkonem, ale my jsme byli ještě o trochu lepší a zaslouženě jsme ten zápas vyhráli, protože jsme měli více brankových příležitostí. Před turnajem jsme si řekli, že budeme vzájemně s hráči chtít navnímat to, jak budeme v budoucnu chtít hrát fotbal a navíc budeme usilovat o to, abychom na turnaji vyhráli. Teď máme šanci a uděláme vše pro to, abychom i poslední zápas vyhráli,“ řekl trenér reprezentace Jiří Žilák.

AC Sparta Praha – Česko U16 0:1 (0:1)

Branka: 3. Čížek.

Sestava: Obdržalek – Beran, Řeháček, Míček, Kolísek – Naskos, Čížek (45. Panoš) – Švancara (41. Wölfl), Sosna, Belžík (41. Moudrý) – Březina (45. Nechvátal).

Výsledky 27. července (odpoledne)

Skupina A

• Bratislavský FZ – FC Viktoria Plzeň 0:2, branky: Honomichl, Chalupa.
  • SK Slavia Praha – SK Sigma Olomouc 1:0, branka: Jinoch.

Skupina B

• FC Zbrojovka Brno – FC Baník Ostrava 3:1, branky: Viktorin 2, Bečva – Bakrlík.
  • AC Sparta Praha – Česko U16 0:1, branka: Čížek.

Program XX. ročníku Memoriálu Františka Harašty - základní skupiny:

Skupina Den Výkop Zápas Místo zápasu
Skupina A Úterý 26. 7. 2022 16:00 SK Slavia Praha - Bratislavský FZ 2:0 M. Žižkov
Skupina B Úterý 26. 7. 2022 16:00 Česko U16 - FC Zbrojovka Brno 5:0 V. Pavlovice
Skupina A Úterý 26. 7. 2022 17:30 FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 1:1 V. Pavlovice
Skupina B Úterý 26. 7. 2022 17:30 FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 1:4 M. Žižkov
Skupina A Středa 27. 7. 2022 9:30 FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:2 M. Žižkov
Skupina B Středa 27. 7. 2022 9:30 FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 2:3 V. Pavlovice
Skupina A Středa 27. 7. 2022 11:00 SK Sigma Olomouc - Bratislavský FZ 0:1 V. Pavlovice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 11:00 FC Baník Ostrava - Česko U16 0:5 M. Žižkov
Skupina A Středa 27. 7. 2022 16:00 Bratislavský FZ - FC Viktoria Plzeň 0:2 Rakvice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 16:00 FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava 3:1 Lednice
Skupina A Středa 27. 7. 2022 17:30 SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 1:0 Rakvice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 17:30 AC Sparta Praha - Česko U16 0:1 Lednice

Program XX. ročníku Memoriálu Františka Harašty - o umístění:

O umístění Den Čas Zápas Místo zápasu
O 7. - 8. místo Čtvrtek 28. 7. 2022 9:00 SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava Lednice
O 5. - 6. místo Čtvrtek 28. 7. 2022 9:30 Bratislavský FZ – FC Zbrojovka Brno Rakvice
O 3. - 4. místo Čtvrtek 28. 7. 2022 10:30 SK Slavia Praha – AC Sparta Praha Lednice
Finále Čtvrtek 28. 7. 2022 11:00 FC Viktoria Plzeň – Česko U16 Rakvice