28. 7. 2022

Reprezentace U16 skončila na Memoriálu Františka Harašty druhá

Jubilejní dvacátý ročník Memoriálu Františka Harašty dospěl až ke svému závěru. Ze zisku poháru pro vítěze se radovali fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří ve finálovém souboji vyhráli nad českou reprezentací U16 1:0.

Finálový souboj přinesl taktickou bitvu, ve které měli od úvodních minut více ze hry fotbalisté Viktorie Plzeň. Čeští mladíci se proti fyzicky vyspělému soupeři jen těžko prosazovali a oproti předešlým zápasům se jim nedařilo vytvořit územní převahu.

Přesto to byli právě mladí Češi, kteří se v prvním poločase dostali do největší šance. Po rychlé kombinaci střílel Ondřej Penxa, jeho pokus se ale zastavil na břevně soupeřovy brány.

„Byla velká škoda, že jsme tuto šanci nedokázali proměnit. Kdybychom v prvním poločase dali gól na 1:0, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak,“ řekl po skončení zápasu trenér národního týmu Jiří Žilák.

Bojovný první poločas branku nepřinesl a ke změně skóre tak došlo v úvodu druhé půle, když se ve 33. minutě po centru z levé strany hlavou prosadil Matěj Honomichl a Viktorka vedla 1:0.

Čeští mladíci přeskupili síly a začali hrát postupně na riziko. To se jim málem vymstilo pár minut po gólu na 1:0, když po souboji brankáře Volka s útočícím soupeřem odpískal rozhodčí pokutový kop. Český gólman se ale zaskvěl výborným zákrokem a penaltu Chalupovi vyrazil mimo brankový prostor.

S přibývajícími minutami čeští mladíci hráli stále více vabank, avšak potřebný tlak nepřišel. Když se nedokázali prosadit ani v úplném závěru ze standardních situací, skončil zápas výhrou Viktorie Plzeň 1:0.

„Dneska jsme v zápase poztráceli až moc míčů a chyběla nám lehkost v kombinaci, která nás zdobila v předešlých zápasech. My jsme svou největší šanci v prvním poločase neproměnili a Plzeň naopak svou šanci využila. Když pak vedla 1:0, tak si zbytek zápasu pohlídala a zaslouženě vyhrála,“ dodal trenér týmu Jiří Žilák.

„Český tým jsem osobně viděl při zápase se Zbrojovkou a viděl jsem, jak svého soupeře jasně přejel a zcela zaslouženě vyhrál. My jsme se ale na turnaji prezentovali také velmi dobře a před finálovým zápasem jsem našemu týmu věřil. Myslím, že jsme byli lepší a jsem rád, že jsme tento skvělý turnaj dotáhli do vítězného konce,“ dodal trenér Viktorie Plzeň David Vaněček.

FC Viktoria Plzeň U17 – Česko U16 1:0 (0:0)

Branka: 33. Honomichl.

Sestava: Volek – Beran, Poturnay, Míček, Kolísek – Penxa (37. Panoš), Naskos (37. Švancara), Moudrý (26. Sosna), Port (41. Čížek), Wölfl (37. Belžík) – Nechvátal (41. Březina).

Výsledky finálového dne Memoriálu Františka Harašty 2022:

• Finále (Rakvice): FC Viktoria Plzeň – Česko U16 1:0, branka: Honomichl.
  • Zápas o 3. místo (Lednice): SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 0:1, branka: Saal.
  • Zápas o 5. místo (Rakvice): Bratislavský FZ – FC Zbrojovka Brno 0:1, branka: Naprelac.
  • Zápas o 7. místo (Lednice): SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 0:3, branky: Lacko, Havran, Kyselý.

Program XX. ročníku Memoriálu Františka Harašty - základní skupiny:

Skupina Den Výkop Zápas Místo zápasu
Skupina A Úterý 26. 7. 2022 16:00 SK Slavia Praha - Bratislavský FZ 2:0 M. Žižkov
Skupina B Úterý 26. 7. 2022 16:00 Česko U16 - FC Zbrojovka Brno 5:0 | Reportáž V. Pavlovice
Skupina A Úterý 26. 7. 2022 17:30 FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 1:1 V. Pavlovice
Skupina B Úterý 26. 7. 2022 17:30 FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 1:4 M. Žižkov
Skupina A Středa 27. 7. 2022 9:30 FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:2 M. Žižkov
Skupina B Středa 27. 7. 2022 9:30 FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 2:3 V. Pavlovice
Skupina A Středa 27. 7. 2022 11:00 SK Sigma Olomouc - Bratislavský FZ 0:1 V. Pavlovice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 11:00 FC Baník Ostrava - Česko U16 0:5 | Reportáž M. Žižkov
Skupina A Středa 27. 7. 2022 16:00 Bratislavský FZ - FC Viktoria Plzeň 0:2 Rakvice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 16:00 FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava 3:1 Lednice
Skupina A Středa 27. 7. 2022 17:30 SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 1:0 Rakvice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 17:30 AC Sparta Praha - Česko U16 0:1 | Reportáž Lednice

Program XX. ročníku Memoriálu Františka Harašty - o umístění:

O umístění Den Čas Zápas Místo zápasu
O 7. - 8. místo Čtvrtek 28. 7. 2022 9:00 SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 0:3 Lednice
O 5. - 6. místo Čtvrtek 28. 7. 2022 9:30 Bratislavský FZ – FC Zbrojovka Brno 0:1 Rakvice
O 3. - 4. místo Čtvrtek 28. 7. 2022 10:30 SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 0:1 Lednice
Finále Čtvrtek 28. 7. 2022 11:00 FC Viktoria Plzeň – Česko U16 1:0 | Reportáž Rakvice