24. 5. 2021

Reprezentace U21 odstartuje novou éru na kempu v Hluboké

Nově se tvořící tým reprezentace do 21 let vyhlíží svoji první společnou akci, která se uskuteční v Hluboké nad Vltavou v příštím týdnu od 31. května do 3. června bezprostředně po skončení domácí nejvyšší soutěže. 

Čtyřdenní tréninkový kemp je zároveň také poslední přípravou na zářijový start dalšího kvalifikačního cyklu o postup na mistrovství Evropy v roce 2023.

Reprezentační trenér Karel Krejčí na jih Čech pozval 26 hráčů, šest z nich už figurovalo také ve výběru U21, který se v březnu představil na mistrovství Evropy ve Slovinsku. Jde o brankáře Matěje Kováře, obránce Michala Fukalu s Martinem Vitíkem a záložníky Adama Karabce, Michala Kohúta a Pavla Šulce. V předchozím kvalifikačním cyklu se v mužstvu krátce objevili také záložníci Michal Beran s Filipem Součkem.

„Staví se nové mužstvo, ale je dobře, že jeho část už s jednadvacítkou má přímou zkušenost, na čemž se dá stavět i v budoucnu a my nemusíme začínat úplně od nuly. Je hodně pozitivní, že většina kluků nastupuje v naší nejvyšší soutěži a je v konfrontaci s vrcholovým fotbalem. Určitě je na čem stavět, mohl by vzniknout hodně zajímavý tým i směrem k další kvalifikaci,“ řekl Krejčí.

Soustředění v Hluboké nad Vltavou se nebude týkat dvou hráčů, kteří věkově do kategorie U21 také spadají a mohli by patřit k tahounům: stoper David Zima ze Slavie a sparťanský ofenzivní univerzál Adam Hložek se však mohou objevit v nominaci seniorské reprezentace na červnové mistrovství Evropy.

Další hráče musel kouč Krejčí oželet ze zdravotních důvodů či plnění studijních povinností. Jde o Davida Heidenreicha, Václava Míku, Jana Žambůrka, Tomáše Čvančaru, Tomáše Ostráka či Štěpána Harazima.

„I z toho je zřejmé, že nová jednadvacítka má kde vybírat a hráčů, kteří připadají v úvahu do dalších nominací je poměrně dost. Nicméně kvalifikace začíná až v září, do té doby se může dost věcí změnit. Věřím ale, že kluci, kteří si začínají budovat postavení ve svých týmech, se dál udrží na vlně, budou dál pravidelně hrát ve svých klubech, z čehož výhledově logicky může těžit i reprezentace,“ uvedl Krejčí.

„Lvíčata“ stráví na jihu Čech v příštím týdnu čtyři dny, po pondělním seznámí a úvodním tréninku jsou v plánu dvě tréninkové fáze v úterý a ve středu. Ve čtvrtek soustředění uzavře modelový zápas na 2 x 30 minut.

„Musíme vzít v potaz, že kemp přichází na řadu hned po skončení sezony. Pochopitelně hráče nemůžeme nijak fyzicky sedřít, chceme jim dát prostor na dobrou regeneraci a na hřišti půjde především o taktické nácviky a seznámení s tím, jaké představy o hře máme. Těšíme se na to, kluci se nám mohou ukázat. Nějaký čas strávíme pochopitelně také u videa. Jednadvacítka v září zahajuje kvalifikaci proti Slovinsku, s nímž jsme se utkali také na mistrovství Evropy a jejich herní styl se zřejmě nebude úplně odlišovat. Takže si řekneme pár konkrétních věcí také směrem k dalšímu vzájemnému zápasu,“ přiblížil náplň blížícího se soustředění Krejčí.  

Nominace reprezentace U21 na tréninkový kemp / Hluboká nad Vltavou (31. 5. – 3. 6. 2021):

  • Brankáři: Vítězslav Jaroš (St Patrick's) 0 startů v U21 / 0 branek, Matěj Kovář (Manchester United, 0 / 0, Vladimír Neuman (MFK Karviná) 0 / 0, Adam Stejskal (FC Liefering) 0 / 0.
  • Obránci: Michal Fukala (FC Slovan Liberec) 2 / 0, Adam Gabriel (AC Sparta Praha) 0 / 0, Šimon Gabriel (FK Teplice) 0 / 0, Jan Knapík (FK Teplice) 0 / 0, Jiří Mezera (1. FK Příbram) 0 / 0, Daniel Horák (FC Vysočina Jihlava) 0 /0, Martin Vitík (AC Sparta Praha) 1 / 0.
  • Záložníci: Michal Beran (SK Slavia Praha) 1 / 0, Kryštof Daněk (SK Sigma Olomouc) 0 / 0, Filip Kaloč (FC Baník Ostrava) 0 / 0, Adam Karabec (AC Sparta Praha) 4 / 0, Michal Kohút (1. FC Slovácko) 2 / 0, Vojtěch Novák (Bohemians Praha 1905) 0 / 0, Ondřej Pachlopník (FC Zbrojovka Brno) 0 /0, Matěj Ryneš (AC Sparta Praha) 0 / 0, Tomáš Solil (FK Pardubice) 0 / 0, Filip Souček (AC Sparta Praha) 0 / 0, Pavel Šulc (FC Viktoria Plzeň) 7 /1.
  • Útočníci: Daniel Fila (FC Zbrojovka Brno) 0 / 0, Pavel Osmančík (Bohemians Praha 1905) 0 / 0, Vojtěch Patrák (FC Vysočina Jihlava) 0 /0, Antonín Svoboda (FC Liefering) 0 / 0.

Náhradníci:

  • Brankáři: Jakub Markovič (FC Sellier & Bellot Vlašim), Lukáš Horníček (SC Braga).
  • Obránci: Daniel Kosek (Bohemians Praha 1905), Robin Hranáč (FC Viktoria Plzeň), Tomáš Svoboda (FC Vysočina Jihlava), Tomáš Vlček (FC Vysočina Jihlava).
  • Záložníci: Lukáš Cienciala (FK Fotbal Třinec), Štěpán Krunert (FK Dukla Praha), David Jurásek (1. SK Prostějov), Matěj Radosta (FK Teplice), David Píchal (1. SK Prostějov), Jakub Selnar (FC Vysočina Jihlava), Jáchym Šíp (SK Sigma Olomouc).
  • Útočníci: Matěj Koubek (FK Ústí nad Labem), Tomáš Zlatohlávek (1. SK Prostějov).

Nominaci najdete také ZDE.