3. 1. 2022

Reprezentace v roce 2022: baráž, Liga národů a ideálně MS

Nejdřív v březnu baráž o postup na mistrovství světa, potom v červnu a září další ročník Ligy národů a v listopadu a prosinci ideálně také světový šampionát. Tak vypadá jízdní řád české reprezentace v roce 2022.

Klíčový bude hned první sraz reprezentace v novém ročníku, kdy bude v sázce postup na mistrovství světa 2022. Národní tým nastoupí 24. března ve Švédsku. Pokud v souboji na jeden vítězný zápas uspěje, čeká ho ještě 28. března duel na stadionu lepšího z dvojice Polsko – Rusko.

„Švédsko je těžký soupeř, ale to se dá říct o všech týmech, na které jsme mohli narazit. Je zapotřebí se na to připravit a sbírat informace o jejich týmu. A Polsko nebo Rusko? To je zatím předčasné hodnotit, nicméně jsou to také silní soupeři. V Polsku jsme nedávno hráli a vyhráli jsme tam. Navíc by to bylo kousek pro naše fanoušky, takže by to pro nás byla přeci jen o něco lepší varianta,“ poznamenal trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Další sraz bude na programu v červnu, kdy reprezentace odehraje úvodní čtyři zápasy nového ročníku Ligy národů. Zbylá dvě utkání čekají české mužstvo v září. Národní tým postoupil do elitní úrovně A, a tak se ve skupině utká s předními evropskými celky – Španělskem, Portugalskem a Švýcarskem.

„Je to zajímavá skupina. Už teď se na ty zápasy těším, protože budou atraktivní pro diváky i pro nás. Zároveň věřím, že můžeme být v naší skupině úspěšní,“ hodnotil kapitán Tomáš Souček.

Navzdory mnohaletým zvyklostem bude mít reprezentace v říjnu volno. A to z důvodu pořádání mistrovství světa, které v listopadu a prosinci uspořádá v Kataru. Pokud na něj Česko postoupí, soupeře se dozví 1. dubna.

Národní tým tak letos odehraje nejméně deset zápasů, což je o sedm méně než rekordních sedmnáct v minulém roce.

Informace o vstupenkách na domácí i venkovní zápasy bude reprezentace zveřejňovat průběžně během zimních a jarních měsíců.

Zápasový kalendář české reprezentace 2022

24. března 20:45 Solna Švédsko – Česko -:- kvalifikace MS
28. března 20:45 ? Polsko/Rusko – Česko -:- kvalifikace MS
2. června 20:45 ? Česko – Švýcarsko -:- Liga národů
5. června 20:45 ? Česko – Španělsko -:- Liga národů
9. června 20:45 ? Portugalsko – Česko -:- Liga národů
12. června 20:45 ? Španělsko – Česko -:- Liga národů
24. září 20:45 ? Česko – Portugalsko -:- Liga národů
27. září 20:45 ? Švýcarsko – Česko -:- Liga národů
listopad ? ? Česko – ?  -:- příprava
listopad ? ? Česko – ?  -:- příprava
           
21. listopadu – 18. prosince     mistrovství světa