19. 3. 2017

Reprezentaci doplní Ondřej Čelůstka a Josef Hušbauer

Poslední dvě jména pro doplnění třiadvacetičlenné nominace české reprezentace na blížící se zápasy proti Litvě a San Marinu oznámil Karel Jarolím.

Už v pátek rozšířili původní seznam Tomáš Hořava s Adamem Hlouškem, v neděli se z návratu do národního týmu mohli radovat také Ondřej Čelůstka z tureckého Antalyasporu a Josef Hušbauer z pražské Slavie (na snímku).  

Sedmadvacetiletý Ondřej Čelůstka si v národním týmu doposud připsal pouze jediný start, v přípravném duelu proti Kanadě z listopadu 2013 se však hned po třech minutách zapsal mezi reprezentační střelce. Odchovanec zlínského fotbalu si nasbíral ale hned 18 zápasů v dresu české jedenadvacítky, nechyběl v žádném zápase na evropském šampionátu 2011 v Dánsku. V klubovém prostředí si vyzkoušel několik zahraničních angažmá, po mateřském Zlínu oblékal postupně dresy Slavie, italského Palerma či tureckého Trabzonsporu, vyzkoušel si anglický fotbal v dresu Sunderlandu či Německo během působení v Norimberku. V současném klubu působí od června 2015.

O rok mladší Josef Hušbauer si v národním týmu připsal už 9 startů, naposledy si však zahrál 88 minut v přípravném duelu s Rakouskem v červnu 2014 (1:2). Zároveň nastoupil pětkrát za česká lvíčata, množství zápasů si připsal v dresu mladších reprezentačních kategorií.

Český tým čeká přípravný zápas proti Litvě, který je na programu ve středu v Ústí nad Labem od 18 hodin, následovat bude kvalifikační duel v San Marinu, jehož výkop je stanoven na neděli (26. března) v 18 hodin.