7. 9. 2021

Reprezentaci před Ukrajinou doplnil brankář Kovář

Reprezentaci před středečním přípravným utkáním s Ukrajinou v Plzni doplnil brankář Matěj Kovář, který se k "áčku" přesunul po dvou zápasech kvalifikace mistrovství Evropy za jednadvacítku.

Jednadvacetiletý gólman Manchesteru United nahradil v nominaci Tomáše Vaclíka, jenž se zranil v nedělním duelu světové kvalifikace v Belgii.

Kovář ještě v pondělní odchytal za jednadvacítku vítězné utkání s Albánií (4:0), předtím ve čtvrtek za "Lvíčata" nastoupil i proti Slovinsku (1:0). "Jelikož byl Matěj doposud na srazu jednadvacítky, odpovídá pravidlům covidového protokolu UEFA," řekl na on-line tiskové konferenci mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Kovář si vysloužil premiérovou pozvánku do národního A-týmu. Jedničku Vaclíka zranil po špatné malé domů hned v první minutě zápasu v Belgii domácí útočník Romelu Lukaku, který mu přišlápl nohu. Český gólman ještě chvíli pokračoval, ale ve 14. minutě přepustil místo debutantovi Jindřichu Staňkovi. Ten proti Ukrajině začne v základní sestavě.

Zatím nejistý je start obránce Tomáše Kalase, který měl lehkou virózu. "Bude absolvovat trénink a po něm nám řekne, jak se cítí. Nebylo to úplně ideální, protože zápas v Belgii odehrál s velkým sebezapřením a potom mu nebylo úplně nejlíp. Dohodneme se po tréninku," řekl český trenér Jaroslav Šilhavý.