8. 2. 2018

Reprezentační dvacítka se těší na zvučné soupeře

Na podzim roku 2018 začne nový ročník turnaje U20 Elite tournament, ve kterém se čestí fotbalisté do 20 let opět představí proti výběrům nejlepších týmů Evropy. Diváci v ČR tak budou moci vidět talenty z Anglie nebo Portugalska.

Zakončení aktuálního ročníku 2017/2018 nabídne ještě dva zajímavé souboje české dvacítky doma s Itálií v Přešticích a pak v Nizozemsku. Právě tam minulý pátek proběhlo setkání zástupců asociací účastnických zemí, kterého se za českou stranu účastnil vedoucí úseku reprezentací Günter Bittengel. Z Amsterdamu přivezl informace o rozlosování a také některých formálních změnách, týkajících se možnosti střídání více hráčů nebo většího servisu okolo jednotlivých utkání.

"Jsou tam jen drobné změny, které nijak výrazně nezmění povahu soutěže. Pravidla, jež byla doposud, jsem vnímal jako všeobecně dobrá pro všechny. Pouze jsem apeloval na lepší zajištění materiálů pro realizační týmy v podobě videozáznamů a zápisů o utkání. Nehraje se o žádný šampionát, takže sdílení informací může být otevřenější," popisuje dosavadní poznatky z turnaje trenér výběru Karel Krejčí.

Český výběr se ve špičkové konkurenci prezentoval kvalitními výkony i předváděnou hrou. Zaznamenal dvě vysoká vítězství v Portugalsku (3:0) a Švýcarsku (4:1), dvě remízy s Německem (2:2) a Polskem (3:3) a jedinou porážku musel strávit na britských ostrovech, kde Anglii podlehl 0:4 a bude jí mít na domácí půdě co vracet.

"Pro nás je to určitě čest dostat se mezi takovou konkurenci, kterou bychom třeba těžko získávali pro přátelská utkání. Bude to samozřejmě i výhoda do budoucna pro výběr do 21 let. Celkově tuhle soutěž vnímám velmi pozitivně a pro Česko bude jen dobře, pokud bude takto pokračovat," kvituje konkurenci trenér Krejčí.

Podzimní část nového ročníku 2018/2019 zahájí reprezentace do 20 let zářijovým soubojem v Německu.

Přehled utkání ročníku 2018/2019 najdete v příloze.

Složka dokumentů:

Kalendář reprezentačních akcí U20, 2018/19