4. 9. 2020

Reprezentační sraz končí, proti Skotsku se hrát nebude

Česká reprezentace sice v pátek porazila Slovensko 3:1, ale druhé zářijové utkání v Olomouci proti Skotsku se neodehraje. Reprezentační sraz byl totiž ukončen.

Vyjádření české reprezentace:

"Reprezentační sraz končí, tým se rozpouští. Tím důvodem je debata mezi přidělenou hygieničkou a předsedou FAČR. Panuje zde velká obava, že by se mohl virus šířit dále. Utkání se Skotskem se v řádném pondělním termínu neodehraje."

Aktualizace 5. září 2020 v 9:30:

"Členové české fotbalové reprezentace se od včerejšího večera přesouvají v oddělených skupinách domů a do klubů, co se týká dalších opatření, v tuto chvíli máme informaci o tom, ze na hráče se bude v následujících dnech vztahovat režim vyplývající obecně z hygienickeho manuálu LFA, tzn. zkrácená karanténa a následné přetestovaní. Na zbytek týmu s výjimkou hráčů bude uvalena karanténa dle konkrétních pokynů jednotlivých místních hygienických stanic.

"Co se týká pondělního termínu utkání se Skotskem, vedení FAČR už je v tuto chvíli v kontaktu s UEFA, se kterou diskutuje všechny možné varianty řešení aktuální situace, včetně např. odehrání utkání s jiným výběrem národní reprezentace."