13. 10. 2020

Sadílek: Postupové šance žijí, můžeme si to uhrát sami

Při návratu Matěje Chaluše do sestavy mu předal kapitánskou pásku a posunul se do středu zálohy. Michal Sadílek společně se svými parťaky vybojoval tři body a udržel naději na postup na EURO.

„Jsme rádi, že jsme to zvládli za tři body a postupové šance stále žijí. Můžeme si to uhrát sami v Řecku,“ uvedl po zápase Michal Sadílek.

Ten oproti předchozím zápasům v dresu jednadvacítky nenastoupil s kapitánskou páskou. A také se z kraje obrany posunul do středu záložní řady.

U21: Důležitou výhru trefil Šašinka. Litva - ČR 0:1

„První poločas to bylo velmi dobré, tak do třicáté minuty zhruba. Oni potom měli standardní situaci a následně to bylo vyrovnané. Hráli jsme v tomto rozestavení spolu poprvé, nejsme na to zvyklí, i tak to ale bylo solidní. Zápas jsme zvládli za tři body, a to je nejdůležitější,“ řekl ke změně rozestavení.

 

V závěru mohli domácí udeřit po dvou standardních situacích, ale v prvním případě branku netrefili, v druhém chytil šanci Martin Jedlička.

„Dostali jsme gól ze standardní situace ve Skotsku, tak jsme měli v hlavě, že nám moc nejdou tenhle sraz, ale zaplaťpánbůh máme v brance Jedlu, který nás v poslední minutě podržel, a i díky němu si vezeme tři body domů,“ pochválil Sadílek svého spoluhráče z národního týmu.

Krejčí: Jsme rádi, že jsme stále ve hře o postup

V obou vzájemných zápasech dokázali čeští fotbalisté Litvu v této kvalifikaci porazit. Ani jeden ze zápasů ale nebyl vůbec jednoduchý. Jak v Budějovicích (výhra 2:0) minulý rok, tak ten úterní byl hodně náročný.

„Litva není žádný outsider skupiny, jak se čekalo ihned po losu. Urvali bod ve Skotsku a každého soupeře trápí až do konce. Mohlo by se jim to povést i v listopadu,“ dodal Sadílek.

Litva U21 - ČR U21 (13. 10. 2020)

Strategie FAČR 2020-2024 bannery