27. 3. 2021

Sadílek: Se Španělskem musíme využít každé skulinky

Byl zklamaný, že duel se Slovinskem (1:1) nevyhráli, ale přesto odhodlaný v posledním utkání ve skupině se Španělskem uspět. „Je jen na nás, jestli ten zápas zvládneme za tři body a postoupíme,“ burcuje Michal Sadílek.

Jak zápas hodnotíte?

Chtěli jsme ten zápas vyhrát, ale bohužel se to nepovedlo. Je to zklamání, i když na konci jsme skórovali po vlástňáku soupeře. Bod musíme brát. Se Španělskem to bude jen na nás, jestli ten zápas zvládneme za tři body a postoupíme.

První poločas se vám nepovedl, čím to bylo?

Vůbec netuším. Zdálo se mi to bez pohybu, když jsme se dostali do finální fáze, nedokázali jsme si vytvořit šanci a nedostatečně jsme před branku posílali centry. Druhý poločas byl úplně jiný, náhradnicí hru oživili stejně jako v zápase s Itálií.

Váš tým na šampionátu dvakrát skóroval, pokaždé to byly vlastní góly soupeře, co na to říkáte?

Jsme rádi, že jsme ty góly dali. Samozřejmě že by bylo lepší, kdybychom ty góly dali sami, ale jsme rádi za každý gól. Bohužel se na góly nadřeme. Do utkání se Španělskem jdeme s tím, že ty góly zkrátka dát musíme.

V první půli jste hrál ve středu zálohy, ve druhé jste byl na kraji obrany, jak jste se přeorientoval?

V reprezentaci mám zkušenosti s oběma posty, nic se pro mě tedy nezmělnilo, vím, jaké tam mám úlohy. Snažil jsem se odevzdat vše po tým, bohužel je to pro mě velké zklamání, že jsme to nezvládli výsledkově.

Jak se nahecujete do posledního zápasu se Španělskem?

Vždy po zápase si to vyříkáváme v kabině. I teď před zápasem se Slovinskem jsme měli takové sezení, kde jsme si říkali, že je to klíčový zápas, který bude rozhodovat o postupu. Po zápase jsme si říkali, že se nevzdáváme, máme Španěly, když zápas vyhrajeme, je velká šance postoupit, budeme ho muset odjezdit, hrát na krev a na úplné hrabici svých možností.

Do obrany Slovinska jste se nedokázali dostat, proč?

Věděli jsme, že ji mají organizovanou, že jejich síla je v defenzivě, snažili jsme se tam dostávat balony, tlačit se do zakončení, jenže nezískávali jsme moc prostoru v šestnátce. Když jsme prostor měli, bránu jsme přestřelili nebo to řešili hekticky, prostě do dalšího zápasu musíme jít s tím, že šancí nebude moc a musíme využít každé skulinky.