21. 12. 2019

Schick dal gól Koubkovi, Vaclík má osmou nulu

Třetí gól v třetím utkání v řadě. Reprezentační útočník Patrik Schick se prosadil v dresu Lipska i v sobotním utkání, když dal gól Tomáši Koubkovi. Brankář Tomáš Vaclík udržel osmou nulu v sezóně.

Souboj českých reprezentantů v německé Bundeslize vyzněl nakonec za tři body pro útočníka Patrika Schicka a jeho Red Bull Lipsko. Augsburg sice Red Bull Areně vedl od osmé minuty po gólu Niederlechnera, ale domácím fotbalistům se podařilo skóre otočit.

Nejprve srovnal Laimer v 68. minutě, deset minut před koncem dal vítězný gól Patrik Schick, který byl osamocený před brankou po rohovém kopu a hlavou poslal míč do sítě. Skóre uzavřel gólem v předposlední minutě Poulsen.

Druhý poločas za Augsburg odehrál také Jan Morávek, Marek Suchý v nominaci k utkání ze zdravotních důvodů nebyl. Zatímco Lipsko se dostalo do čela tabulky, Augsburgu skončila série šesti zápasů bez prohry.

Brémy s Jiřím Pavlenkou v brance i v sedmnáctém kole prohráli, když podlehli 0:1 domácímu Kolínu a Pavlenkův tým je šestnáctý.

Spokojený může být po sobotním osmnáctém utkání sezóny i brankář Tomáš Vaclík. Ten se svou Sevillou odehrál utkání na hřišti Mallorcy a po gólech Diego Carlose a Banegy si připsal výhru 2:0 a osmé čisté konto v tomto ročníku španělské nejvyšší soutěže.

Sevilla má po osmnácti kolech bilanci deseti výher, čtyř remíz a čtyř proher. Na vedoucí Barcelonu ztrácí ze třetího místa pět bodů.