11. 10. 2021

Schick: Gól a asistence? Dobré, ale mohl jsem dát i další gól

Patrik Schick nastoupil v ruské Kazani proti Bělorusku ke svému 33. zápasu v národním týmu a podařilo se mu dát 17. branku v reprezentační kariéře. K výhře 2:0 přispěl i asistencí u druhého gólu. A doufá, že další góly přidá hned v listopadu.

„V přípravě na zápas jsme si ukazovali i momenty z prvního vzájemného utkání v Ostravě. Vrátili jsme se k tomu, ale hodně věcí bylo podobných i z jejich dalších zápasů. Šlo hlavně o to připravit se na jejich protiútoky. Tentokrát jsme využili lépe šance oproti prvnímu zápasu v Ostravě, i když jsme mohli přidat další góly. Jinak to ale bylo poklidné,“ uvedl Patrik na tiskové konferenci.

„Měl jsem pocit v podstatě celý zápas, že zápas kontrolujeme a k ničemu je nepustíme. Můj pocit byl, že jsme to měli pod kontrolou. Akorát je škoda, že jsme nepřidali víc gólů,“ pokračoval Patrik po utkání.

„Při gólu to byla moje první myšlenka trefit to takhle volejem. Možná jsem to mohl uklidit více k tyči, ale i tak to vyšlo dobře. U gólu Adama Hložka to byla situace, kterou mám rád, navést si míč takhle na střed. Nebylo to jednoduché dostat se proti nim po celý zápas do střelby ze střední vzdálenosti, jsem rád, že to Adam takhle hezky trefil,“ pokračoval Schick, pro kterého to byl sedmnáctý gól v národním týmu.

 

„Mohl jsem dát ještě jeden gól, ale nevyřešili jsem to dobře. Hrozně mi to skákalo na tomto terénu, měl jsem zvolit jednodušší řešení. Jsme rádi, že to máme za sebou, protože to hodně bolelo, ale za jedna plus jedna jsem rád. Terén nebyl dobrý, těžko se na tom kombinovalo a první dotek je na takovém terénu hodně obtížný. Nebylo to jednoduché, ale mohlo by to být asi i horší,“ řekl Patrik, který byl rád za zvýšenou aktivitu směrem do pokutového území ze strany českého týmu.

„Rozhodně to bylo lepší v tom, že jsme měli ve vápně více míčů, i když jsme z toho nedali další góly. Ale vytváří to další tlak a můžeme se dostat do dalších šancí nebo získat odražený míč. Určitě to bylo proti Bělorusku lepší, i když je škoda, že jsme nedali další branky,“ zopakoval Patrik Schick, jenž má v aktuálním soutěžním ročníku německé Bundesligy na svém kontě šest vstřelených gólů.

„Na mistrovství světa se národní tým dlouho nepodíval. Byl bych moc rád, kdyby se to povedlo právě nám. Je pro mě důležité to zvládnout a doufám, že přidám další góly hned na dalším srazu,“ Uvedl Patrik.

Pětadvacetiletý útočník se 17. reprezentační brankou dotáhl v historickém pořadí na Antonína Panenku a Tomáše Skuhravého. "Je hezké být v takové společnosti. Řekl bych, že jsem se tam přiblížil relativně rychle. Chci v tom samozřejmě pokračovat. V repre mi to celkem pálí. Věřím, že gólů přidám ještě mnohem víc," řekl Schick na tiskové konferenci. Do elitní patnáctky nejlepších střelců českých a československých dějin mu schází jediná trefa. "Doufám, že příští sraz to vyjde," dodal pražský rodák.

Bělorusko - ČR A (11. 10. 2021)