2. 6. 2021

Schick: Po nájezdových dnech jsme do toho šlápli

Čeští fotbaloví reprezentanti se třetím dnem chystají na soustředění v severní Itálii na mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého už měli na kempu v Jižním Tyrolsku náročnější trénink a věnovali se také taktickým věcem.

Ty si budou chtít vyzkoušet ve dvou přípravných zápasech. V pátek nastoupí v Boloni proti Itálii a v úterý v generálce v Praze na Letné vyzvou Albánii.

"Dnes jsme do toho šlápli už trochu víc. První dny byly takové trochu nájezdové. Dnes jsme už dělali taktické věci, trochu jsme si foukli. Dostali jsme se už trochu do obrátek," řekl pro YouTube reprezentace útočník Patrik Schick.

Reprezentanti se v neděli sešli před závěrečnou přípravou v Praze a hned v pondělí se přesunuli do Jižního Tyrolska. Do plného tréninku se zatím nezapojil útočník Adam Hložek, který má lehké zranění kyčle ze závěru ligové sezony.

Hráči si prostředí v hornaté oblasti zatím nemohou vynachválit. "Je dobré, že jsme v horách. Prostředí je trochu jiné než třeba v Janově," podotkl záložník Sampdorie Jakub Jankto.

"Co se týče tréninku, už tam byly nějaké nácviky. První tréninky sloužily hlavně k tomu, abychom se rozdýchali. Někdo měl pauzu třeba 14 dní, někdo týden. Takže trochu se zadýchat u nějakých her. A dnes už jsme probírali nějakou základní taktiku," uvedl Jankto.

Zápas proti Itálii berou reprezentanti jako dobrou prověrku před podobně těžkými duely ve skupině Eura se silnými týmy Chorvatska a Anglie. "Budeme si chtít vyzkoušet nějaké věci, ale neukážeme asi všechny karty. Je to takový těžší test, jelikož je to Itálie. Ale furt to bereme v rámci přípravy. Chceme vyhrát, ale důležitější bude předvedená hra," uvedl Schick.

Český tým bude v Itálii do neděle, kdy se vrátí domů. Během Eura nakonec bude pobývat v Praze a k jednotlivým zápasům bude létat.