12. 10. 2021

Sejk po prvním gólu za U21: Nebyl z těch nejsložitějších

Za sparťanské béčko se v druhé nejvyšší soutěži prosadil střelecky čtyřikrát v deseti utkáních. A během říjnového srazu dvakrát nastoupil v základní sestavě proti Kosovu. V domácí odvetě pomohl k výhře jedním gólem.

Pro devatenáctiletého Václava Sejka to byla premiérová trefa v národním týmu do jednadvaceti let. Gól dal Kosovu hned v desáté minutě po přihrávce od kapitána Filipa Kaloče.

„Hlavně bych ocenil práci Pavla Šulce, který míč získal a pak přihrávku od Filipa Kaloče, který mi krásně předložil míč před prázdnou bránu. Vždy se na to člověk musí koncentrovat, ale souhlasím, že to nebyl gól z těch nejsložitějších,“ uvedl Václav Sejk ke gólu proti Kosovu na dotaz, zda to byl tak jednoduchý gól, jak to vypadalo z pohledu diváka.

Sejk se trefil na klubové úrovni naposledy před říjnovým srazem reprezentace, kdy dal gól Zbrojovce Brno. Kromě čtyř druholigových gólů má na svém kontě také tři asistence.  

„Gól jsem dal před srazem v druhé lize v Brně, takže jsem v určité pohodě byl a jsem moc rád, že jsem to potvrdil i proti Kosovu,“ uvedl Sejk, který byl tázán i na to, zda věří, že by mohl být časem „povýšen“ do prvního týmu Sparty. „Do hlavy si dávat případné starty v A týmu Sparty nebudu. Pokud ta šance přijde, tak budu šťastný a budu se to snažit využít, ale zatím je to předčasné,“ uvedl Sejk.

Mladý útočník měl jasno o tom, že české mužstvo dokáže získat plný počet bodů v úvodních čtyřech zápasech. „Lvíčata“ porazila v září Slovinsko a Albánii, v říjnu dvakrát Kosovo.  

„Když vidím kvalitu našeho týmu v tréninku i předešlých zápasech, tak jsem dvanáct bodů po čtyřech zápasech čekal. Čistá konta jsou jen třešničkou na dortu, ale věřím, že ji uhrajeme i v Anglii,“ prohlásil Sejk i směrem k listopadovému programu, kdy čeká mužstvo zápasy v Anglii a ve Slovinsku.

Byl tentokrát trenér Suchopárek podle sparťanského útočníka po utkání s Kosovem spokojený? „Určitě může být spokojený s dvanácti body, herně jsme to, myslím, také zvládli, ale určitě najde nějaké mezírky, na kterých budeme muset zapracovat do dalších zápasů,“ dodal s úsměvem Václav Sejk.