15. 11. 2021

Sejk: Zápas ve Slovinsku může rozhodnout jakákoliv maličkost

V dresu sparťanského B týmu hraje pravidelně druhou nejvyšší soutěž a během podzimu se stal také nedílnou součástí sestavy české jednadvacítky. Útočník Václav Sejk věří, že „Lvíčata“ úterní zápas ve Slovinsku zvládnou za tři body.

„Osobně věřím, že jsme na zápas připraveni dobře a bude to jedno z nejdůležitějších utkání v celé skupině. Věřím, že to zvládneme stejně jako první zápas doma a budeme potom bojovat o první místo s Anglií,“ uvedl během pondělní dopolední tiskové konference.

„Slovinci mají dost obměněné mužstvo, ale styl jejich hry bude hodně podobný. Může rozhodnout jakákoliv maličkost, třeba i znovu standardní situace,“ pokračoval Sejk, který v pěti dosavadních kvalifikační utkáních dal jeden gól, když se prosadil při domácím vítězství 3:0 nad Kosovem.

První zápas se Slovinskem na začátku září rozhodl v samém závěru stoper Martin Vitík po rohovém kopu. „Martin si umí ve vápně najít skoro vždy míč ve správném místě, bavíme se o tom i ve Spartě, tak snad by se mu to mohlo povést i tentokrát,“ usmíval se Sejk.

A jaký největší rozdíl bude mezi zápasy v Anglii a ve Slovinsku? „Každý, kdo viděl zápas v Anglii, tak mu musí být jasné, že jejich individuální schopnosti s míčem jsou top na světě. To pro nás byla vysoká škola. Slovinci budou určitě dobře takticky připraveni, ale věřím, že jako tým jsme lepší,“ uvedl Sejk.

Mužstvo po zápase v Anglii není skleslé, naopak náladu si vylepšilo i teambuildingem po příjezdu do Slovinska.

„Druhý den po zápase v Anglii jsme jeli hned domů, po návratu jsme řešili hlavně regeneraci. Nálada není úplně špatná, i když se nám zápas nepovedl. Teď se soustředíme především na Slovince, abychom tento zápas zvládli. Měli jsme i teambuilding, zahodili jsme mobily, bavili jsme se spolu a myslím, že to bylo fajn. Nálada se vylepšila i díky tomu,“ prohlásil útočník pražské Sparty.

Ten si ze zápasu v Anglii bere i pozitivní věci. „Myslím, že druhý poločas vypadal z naší strany lépe. Zápas jsme začali špatně, dělali jsme chyby na středu hřiště a oni to trestali. V druhém poločase jsme lépe napadali a méně chybovali. Měli bychom si do dalších zápasů vzít hlavně to, že to jsou také jen kluci jako my a nemusíme se proti nim bát hrát. Ani proti Anglii, ani proti Slovinsku,“ řekl Sejk, jenž má jasno, o co se svými spoluhráči dál bojují.

„Říkal jsem už po zápasu s Kosovem, že jsem věřil, že se nám bude dařit, protože náš tým má velkou sílu. Sice jsme prohráli s Anglií, ale ještě pořád máme šanci postoupit z prvního místa, protože zápasů je ještě dost. Nechceme hrát o druhé místo, ale chceme až do posledního zápasu bojovat o to první a poprat se o to s Anglií,“ dodal Sejk. 

U21: přesun do Slovinska k důležité bitvě