11. 9. 2020

Seriál FAČR: Skvěle, kluci! 1 vs. 1

Seriál FAČR Skvěle, kluci! vám v tomto díle představí herní princip 1 vs. 1 a podíváme se na individuální akci Adama Bočka v utkání reprezentace do 16 let proti Slovensku. Situaci komentuje trenér národního týmu Petr Havlíček.

Seriál Skvěle, kluci! představuje devět základních principů hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace.

V očích trenérů národních týmů je vzorovým hráčem, který naplňuje všechny tyto principy, záložník A-týmu Tomáš Souček. Týden, co týden tak pro vás budou nyní trenéři U15-U20 vybírat a komentovat herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip 1 vs. 1

Petr Havlíček vede v této sezoně národní tým hráčů do 17 let, ještě na jaře byl ale s týmiž hráči v kategorii U16. Z únorového turnaje ve Španělsku vybral akci ze zápasu se Slovenskem, který český celek vyhrál 3:0.

„Jde o perfektní individuální akci Adama Bočka, na které je vidět obrovská míra sebevědomí a odvahy. Jedná se o výborné vyřešení složité herní situace,“ popisuje Havlíček.

 

Šestnáctiletý útočník Sparty postupně překonává třikrát protihráče, poté je zastaven pár metrů před pokutovým územím faulem. „Na této akci je také vidět vyspělé vnímání hry našeho hráče a vynikající technické dovednosti,“ říká trenér U17.

Být úspěšný v soubojích 1 vs. 1 je jeden ze základních principů hry, které seriál Skvěle, kluci! představuje. A to jak z pohledu útočné fáze, viz tato akce Adama Bočka, tak obranné fáze. „Od hráčů chceme, aby byli sebevědomí, vyhrávali osobní souboje a tím navyšovali vítězný duch celého týmu,“ zdůrazňuje Havlíček.

Takže: SKVĚLE, KLUCI!