19. 3. 2017

Serie A: Gólový Jankto, zraněný Schick

Záložník Jakub Jankto přidal v neděi další gól v italské Serii A, druhý český reprezentant Patrik Schick naopak musel kvůli zranění střídat.

Fotbalisté Juventusu zvítězili díky gólu Juana Cuadrada 1:0 v 29. kole italské ligy na hřišti Sampdorie Janov, jež dohrála zápas bez zraněného útočníka Patrika Schicka. V ohrožení je tak Schickova účast na reprezentačním srazu v příštím týdnu. Záložník Jakub Jankto přispěl závěrečným gólem k vítězství fotbalistů Udine 4:1 nad Palermem.

Ladislav Krejčí přispěl asistencí k obratu Boloni proti Chievu Verona, jeho tým nakonec utkání ovládl poměrem 4:1. Pescara s koučem Zdeňkem Zemanem prohrála 0:3 v Bergamu.

Schick se dostal na hřiště Juventusu v 53. minutě, na trávníku ale dlouho nepobyl. O čtvrt hodiny později si přivodil zranění, po ošetření se ještě chvíli pokusil pokračovat, ale v 75. minutě jej nahradil Djuričič.

Sampdoria po sedmi duelech prohrála, naopak Juventus prodloužil sérii bez porážky na deset zápasů a v čele tabulky má desetibodový náskok na Neapol.

Palermo od 12. minuty v Udine vedlo po gólu Sallaie, pak už ale úřadovali domácí. Ještě do poločasu vyrovnal nejlepší střelec Udine Théréau, v druhém poločase dokonali obrat Zapata, De Paul a Jankto, který se dostal k dorážce poté, co Zapatovu hlavičku gólman Posavec vyrazil pouze k českému záložníkovi.

Boloňa nezačala s Chievem dobře a ve 40. minutě inkasovala poté, co Castro zužitkoval Ingleseho přihrávku za obranu. Domácí ale v druhém poločase zabrali a v 61. minutě srovnali, když po Krejčího pasu skóroval Verdi. Obrat dokonal dvěma góly Džemaili a v nastavení Di Francesco a Boloňa na svém stadionu po čtyřech prohrách konečně uspěla.