26. 7. 2022

Šestnáctka zahájila turnaj drtivou výhrou

Jubilejní dvacátý ročník Memoriálu Františka Harašty zahájili fotbalisté národního týmu do šestnácti let ve velkém stylu. Na hřišti ve Velkých Pavlovicích vyhráli nad Zbrojovkou Brno U17 vysokým rozdílem 5:0!

Čeští mladíci vlétli do tradičního letního turnaje jako velká voda. Hned ve 4. minutě se po povedené akci po pravé straně dostal k zakončení Aleš Březina a bylo to 1:0. Na konci úvodní desetiminutovky zvýšil na 2:0 po rohovém kopu stoper David Řeháček.

Třetí gól pak přidal v 18. minutě znovu Aleš Březina, který dokázal do brány nasměrovat balon po nedorozumění brněnské defenzivy. „Kluci hráli výborně a oba mé vstřelené góly byly v zakončení jednoduché. Zápas jsme celkově zvládli velmi dobře, jsme moc spokojení a věříme tomu, že budeme takto pokračovat i v dalších zápasech,“ řekl mladý útočník Slavie Praha Aleš Březina.

Do druhého poločasu nastoupil národní tým v pozměněné sestavě, značná územní převaha týmu ale nadále pokračovala. Ve 30. minutě zvýšil na 4:0 Marek Naskos a pátý zásah pak zaznamenal šťastně Matyáš Nechvátal.

„V naší hře se v prvním i druhém poločase objevovaly věci, které od hráčů chceme. Pro nás to byla zpětná vazba v tom, že informace od nás dobře vnímají a že jim rozumí. V prvním poločase byla naše hra taková urovnanější, ale i ve druhé půli dokázali kluci držet intenzitu hry, šli do toho s chutí a mohu tak všechny pochválit, a to jak za výkon, tak za výsledek,“ řekl trenér národního týmu Jiří Žilák.

Česko U16 – FC Zbrojovka Brno U17 5:0 (3:0)

Branky: 4. a 18. Březina, 10. Řeháček, 30. Naskos, 37. Nechvátal.

Sestava: Obdržálek – Beran (26. Machač), Řeháček (26. Poturnay), Míček (35. Hubička), Kolísek (26. Hrbáček) – Naskos (32. Panoš) – Švancara (26. Wölfl), Čížek (26. Port), Sosna (26. Moudrý), Belžík (26. Penxa) – Březina (26. Nechvátal).

Výsledky 26. července 2022

Skupina A

• SK Slavia Praha – Bratislavský FZ 2:0 (1:0), branky: Pikolon 2.
  • FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1), branky: Dulík – Macharáček. Fotogalerie z utkání ZDE.

Skupina B

• Česko U16 – FC Zbrojovka Brno 5:0 (3:0), branky: Březina 2, Řeháček, Naskos, Nechvátal.
  • FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 1:4 (0:3), branky: Lacko – Kotrba 2, Staal 2.

Program XX. ročníku Memoriálu Františka Harašty - základní skupiny:

Skupina Den Výkop Zápas Místo zápasu
Skupina A Úterý 26. 7. 2022 16:00 SK Slavia Praha - Bratislavský FZ 2:0 M. Žižkov
Skupina B Úterý 26. 7. 2022 16:00 Česko U16 - FC Zbrojovka Brno 5:0 V. Pavlovice
Skupina A Úterý 26. 7. 2022 17:30 FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 1:1 V. Pavlovice
Skupina B Úterý 26. 7. 2022 17:30 FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 1:4 M. Žižkov
Skupina A Středa 27. 7. 2022 9:30 FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:2 M. Žižkov
Skupina B Středa 27. 7. 2022 9:30 FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 2:3 V. Pavlovice
Skupina A Středa 27. 7. 2022 11:00 SK Sigma Olomouc - Bratislavský FZ 0:1 V. Pavlovice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 11:00 FC Baník Ostrava - Česko U16 0:5 M. Žižkov
Skupina A Středa 27. 7. 2022 16:00 Bratislavský FZ - FC Viktoria Plzeň Rakvice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 16:00 FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava Lednice
Skupina A Středa 27. 7. 2022 17:30 SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc Rakvice
Skupina B Středa 27. 7. 2022 17:30 AC Sparta Praha - Česko U16 Lednice