14. 6. 2022

Ševčík: Potlesk při střídání na domácím stadionu byl úžasný zážitek

Během uplynulé sezóny 2021/2022 byl jedním z důležitých hráčů při postupu Zbrojovky Brno do nejvyšší soutěže. Záložník Michal Ševčík dlouhou sezónu symbolicky zakončil doma na stadionu v Brně při vítězství 7:0 nad Andorrou v dresu jednadvacítky. 

„Připravili jsme se na zápas, jako na každý jiný. Spokojenost se zápasem panuje, jsme rádi, že jsme to zvládli takhle a vstřelili tolik branek. Strhli jsme i fanoušky a věřím, že jsme si to všichni užili," uvedl po zápase devatenáctiletý záložník.

„Kdybychom zápas podcenili, tak by to takto dopadnout nemohlo. To se ale nestalo a byla to tak odměna pro nás, že jsme to takhle zvládli. Chtěli jsme do zápasu vstoupit podobně. Dali jsme z většiny šancí ihned branku a bylo to rychle 5:0," pokračoval Ševčík, jenž si připsal svůj třetí start za národní tým do 21 let.

"Vždycky se dá dát více branek, ale myslím, že můžeme být spokojení. Vždy člověk má určitě myšlenky na vyšší skóre, že by to mohlo být osm, devět, deset… ale myslím, že můžeme být spokojeni."

U21: Sedm gólů na závěr kvalifikace. Česko - Andorra 7:0

Premiéru zažil při remíze ve Slovinsku v listopadu minulého roku, kdy odehrál pár závěrečných minut. V základní sestavě debutoval v březnu při výhře 3:0 v Andoře, kdy odehrál třiašedesát minut. Tentokrát odehrál 75 minut, než jej na hřišti nahradil Matěj Jurásek za stavu 7:0. Ve chvíli, kdy opouštěl hřiště, tak jej vyprovázel potlesk ve stoje. 

"Byl to úžasný zážitek, když jsem střídal, tak stála prakticky celá tribuna,“ usmíval se talentovaný záložník, který v zápase s Andorrou zvyšoval svým gólem v 27. minutě již na rozdíl čtyř branek a připsal si tak první gól v dresu jednadvacítky. 

„Upřímně, myslel jsem si, že obránce tam není a bude to jednodušší, ale nakonec to zase tak jednoduché nebylo. Jsem rád, že jsem branku vstřelil," prohlásil Ševčík, který při gólové střele navíc poslal míč do sítě "houslemi" skrz nohy obránce. 

Český tým uzavřel výhrou 7:0 kvalifikaci o postup na evropský šampionát. Příští úterý, 21. června, se při losu ve švýcarském Nyonu dozví soupeře pro barážový dvojzápas, který se hraje 19. a 27. září. 

ČR U21 - Andorra (13. 6. 2022)