5. 9. 2021

Šilhavý: Belgie vyhrála zaslouženě, ukázala větší kvalitu

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý po utkání v Belgii musel přiznat, že soupeř prokázal větší kvalitu a výhra 3:0 v podání vedoucího týmu kvalifikační skupiny E byla zasloužená. 

Belgii poslal do vedení Romelu Lukaku, před přestávkou zvýšil Eden Hazard a třetí gól dal střídající Alexis Saelemaekers. Třetí gól padl v 65. minutě poté, co byl český tým v úvodních dvaceti minutách druhého poločasu aktivnějším týmem. 

Ale čeští hráči nedokázali proměnit žádnou z šancí. Nevyšlo to Matěji Vydrovi, který šel sám na branku a belgický brankář Courtois vychytal i další šance. Nebo střely zablokovali obránci. 

"Belgie vyhrála naprosto zaslouženě, ukázala mnohem větší kvalitu. Ukázalo se to hlavně v prvním poločase, kdy nás přehrávali a dostávali se snadno do šancí. Ukázali kvalitu hlavně také v proměňování šancí, protože proměnili téměř vše. My jsme měli tři nebo čtyři šance, ale nedali jsme," uvedl Šilhavý v pozápasovém rozhovoru v přímém přenosu ČT sport.

Před zápasem trenér Šilhavý mluvil i tom, že hráči musí podat výkon na hranici svých možností. To se ale nepodařilo. "Strop hráči nepodali, protože jsme prohráli 0:3," řekl Šilhavý, jehož svěřenci v prvním vzájemném zápase v Praze remizovali s Belgií 1:1.

 

"Zmiňoval se zápas v Praze, kde jsme mohli i vyhrát. Ale tentokrát to bylo komplikovanější i kvůli absencím. Na druhou stranu jsme mohli vidět v takto těžkém zápase i ostatní hráče, jako třeba Filipa Kašu, Tomáše Wiesnera nebo Jindřicha Staňka," pokračoval trenér.

"Za nominací Filipa Kaši do zápasy si stojím. Vím, že udělal hned na začátku chybu, kdy dal slabou malou domů. Ale takovou chybu může udělat každý. Hráli jsme proti prvnímu týmu světa, proti kterému musí hráči podat maximální výkon, aby byla šance uhrát dobrý výsledek," řekl kouč. 

Šilhavého svěřence čeká ve středu ještě přípravné utkání s Ukrajinou, které se hraje v Plzni od 20:45. Zda do něj bude moct počítat s Tomášem Vaclíkem, který musel střídat po necelé čtvrt hodině, není jisté. "Všechna zranění a absence jsou zkrátka realita, musíme to tak brát. Tomáš Vaclík půjde na rentgen a uvidíme, co a jak. Podle toho se zařídíme do poslední zápasu," dodal trenér české reprezentace. 

Belgie - ČR A (5. 9. 2021)