2. 12. 2018

Šilhavý: Cíl postoupit se nemění ani po losu

Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý si přál pětičlennou kvalifikační skupinu. A přání se mu splnilo. Jeho svěřenci se v boji o postup na EURO 2020 utkají s Anglií, Bulharskem, Černou Horou a Kosovem. Před trenérem Šilhavým a jeho realizačním týmem je nyní jedna z nejdůležitějších částí kvalifikace – připravit se na všechny soupeře.

„Nervozita opadla a už mám v hlavě myšlenky směrem k soupeřům, jak na tom asi nyní jsou. Anglie je samozřejmě největším favoritem skupiny a ostatní týmy jsme vyrovnaní. Ale soupeře jsme si samozřejmě vybírat nemohli, takže to bereme jako fakt. Toužíme a chceme postoupit ze skupiny,“ uvedl po losu trenér Jaroslav Šilhavý.

„Ať už by nám los přisoudil do skupiny kohokoliv, tak by se náš sen a cíl nezměnil. Kluci jsou odhodlaní postoupit na mistrovství Evropy a chtějí pro to udělat maximum,“ pokračoval kouč.

„Anglie je skvělý tým se spoustou skvělých hráčů ze skvělé ligy. Věřím, že to je velké lákadlo nejen pro fanoušky, ale bude to i velká motivace zahrát si ve Wembley pro hráče. Vyhráli svou skupinu Ligy národů, hráli velmi dobře na mistrovství světa. Věřím, že jsme schopni je pozlobit, třeba i překvapit.“

Trenérovi Šilhavému se navíc splnilo přání v tom, že český tým byl vylosován do pětičlenné skupiny, takže bude mít možnost odehrát přípravné zápasy ve volném termínu.

„Je to o dva soutěžní zápasy méně a budeme mít možnost odehrát dva přípravné zápasy s kvalitními týmy. Nechci nijak špatně hovořit o týmech z šestého koše, ale myslím, že kvalitnější zápasy můžeme odehrát s jinými týmy.“

„Momentálně můžeme těžko mluvit o ostatních týmech, protože o nich nemáme tolik informací. V bývalých státech Jugoslávie se vždy rodili skvělí fotbalisté, mají hodně náročné fanoušky, takže neočekávám, že to budou jednoduché zápasy,“ uvedl trenér Šilhavý k ostatním týmům ve skupině.

„Kosovo je sice tým z pátého koše, ale jejich výsledky ukazují, že jsou silným týmem a vystihuje to i sílu naší skupiny. Ale jak už jsem řekl, my chceme postoupit. Sesbíráme informace o všech soupeřích a připravíme se na ně,“ dodal kouč. 

INFORMACE O LOSU KVALIFIKACE ME 2020