29. 3. 2021

Šilhavý: Kvalita soupeře vyžaduje opět stoprocentní výkon

Český tým získal na úvod kvalifikace MS 2022 čtyři body. A březnový program uzavře zápasem v Cardiffu proti Walesu. Trenér Jaroslav Šilhavý očekává podobný výkon jako proti Belgii.

Ondřej Kúdela odcestoval s týmem do Walesu, naopak Tomáš Malinský s týmem neodletěl. Všichni čtyři hráči působící v německé Bundeslize se připojili k mužstvu v Cardiffu před večerním tréninkem. A celý tým měl negativní test na COVID-19.

Trenér Jaroslav Šilhavý tak mohl věnovat veškerou pozornost závěrečným přípravám před třetím březnovým utkáním v kvalifikace o postup na světový šampionát.

„Jsme samozřejmě rádi, že je s týmem, protože je nedílnou součástí základní sestavy. Je nepříjemné, co se kolem toho děje. Ale už v zápase s Belgií ukázal, že ho to nijak nepostihlo a věřím, že je připravený i tentokrát,“ řekl Šilhavý. „Já jsem byl samozřejmě od začátku stoprocentně pro, aby Ondra s námi cestoval. Jsem rád, že se všechny strany domluvily.“

Trenérský štáb má k dispozici všechny hráče. „Všichni jsou ready a připraveni k zápasu,“ uvedl Šilhavý. „Myslím si, že lze očekávat vyrovnaný zápas. My i oni jsme vyhráli svou skupinu Ligy národů. Mají spoustu hráčů z Premier League a nečeká nás určitě nic lehkého. Chtěli bychom ale potvrdit formu z předešlých dvou zápasů a pokusit se vyhrát i v tomto utkání,“ pokračoval Šilhavý.

K mužstvu se pro poslední březnový zápas připojila také čtveřice hráčů působících v Německu. Trenér Šilhavý má tak příjemné starosti při skládání sestavy.

„Je to příjemné rozmýšlení, protože máte větší možnosti. Hráči, kteří přijeli z Německa, rozšířili kádr a zkvalitnili zároveň. Pro nás je důležité, že všichni hráči, kteří zaskočili proti Belgii, odehráli velmi dobré utkání. Je to dobré i směrem k Euru, protože to značí, že se všichni chtějí poprat o místo na turnaji,“ uvedl Šilhavý směrem ke skladbě sestavy pro úterní zápas.

 

Speciálně jen na největší hvězdu týmu – Garetha Balea – se ale jeho tým zaměřovat nebude. „Naše týmové pojetí je hlavní. Nicméně, Lukaku také měl trochu více pozornosti, takže se budeme připravovat i na Balea. Určitě si k tomu řekneme něco individuálně, jak ho bránit a další taktické věci,“ zmínil Šilhavý, jenž si užíval po sobotním zápase ohlasy na výkon i výsledek.

„Pozitivních ohlasů a zpráv je vždy spoustu, když se týmu zápas povede výsledkově i herně. Očekáváme, že výkon bude podobný i ve Walesu, protože to bude vyžadovat kvalita soupeře. Jakmile nebudeme koncentrovaní hned od začátku a měli bychom k tomu přistoupit jinak, tak nás soupeř potrestá,“ dodal trenér Šilhavý.

Fotografie k článku