11. 10. 2021

Šilhavý: Měli jsme dát více gólů, ale vítězství 2:0 bereme

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý udělal před zápasem s Běloruskem čtyři změny v sestavě. Další vynucenou musel udělat o přestávce. Jeho svěřenci ale porazili Bělorusko 2:0 a drží naději na druhé místo v kvalifikační skupině. 

„Ztráceli jsme jednoduché míče na hranici pokutového území soupeře a tím pádem oni mohli chodit do protiútoků, což bylo nebezpečné, ale obrana to vše zvládla. Po přeskupení sestavy v druhém poločase jsme byli kompaktnější a mohli jsme přidat i více branek. Vítězství 2:0 ale bereme,“ uvedl kouč na úvod tiskové konference v Kazani.

„Byl to podobný zápas jako v Ostravě, jen tentokrát hráli ještě více na brejky a byli trochu nebezpeční, ale naštěstí pro nás nedokázali žádný brejk dotáhnout do konce. Jak jsem řekl, buď to obrana zvládla nebo ztratili míč,“ odpovídal Šilhavý na dotaz běloruského novináře směrem ke hře soupeře.

„Adam Hložek se prosadil více ze strany v druhém poločase. Michal Sadílek a jeho hra v druhém poločase splnil naše očekávání. Udělal hodně práce a Adamovi se trochu ulevilo, protože mu to tentokrát ze strany sedělo více,“ uvedl Šilhavý na adresu dvou talentovaných hráčů.

Na vítězství 2:0 se podílel jedním gólem a jednou asistencí Patrik Schick, který dal první gól sám, na druhý nahrál Adamu Hložkovi. „Bylo vidět, že z Patrika mají respekt už hráči Walesu a hodně si na něj dávali pozor. Jsem rád, že se tentokrát s Běloruskem prosadil, očekává se to od něj a já věřím, že v tom bude pokračovat i nadále,“ řekl Šilhavý.

„Patrik je pořád ještě mladý kluk. Podařilo se mu EURO, jeho jméno se skloňuje s mnoha kluby. Hodně záleží na jeho zdravotním stavu, ale je to skvělý útočník a má veliký talent. Uvidíme, kam ho budoucnost zavede,“ pokračoval Šilhavý směrem na adresu pětadvacetiletého útočníka německého Leverkusenu.

Šilhavý musel s realizačním týmem udělat o přestávce změnu v sestavě, když Matěj Vydra nemohl v zápase pokračovat. „Matěj Vydra odstoupil kvůli zranění, byla to vynucená změna. Není jisté, zda bychom to jinak přeskupili hned o přestávce. Měli jsme více variant, nakonec jsme vybrali tu s Davidem Pavelkou, který naši hru zklidnil. Byla to ale kombinace více věcí včetně výkonu Michala Sadílka nebo přesunu Adama Hložka do strany, jak už jsem říkal," řekl trenér českého národního týmu. 

Češi se v listopadu utkají v posledním utkání kvalifikace s Estonskem na pražské Letné. Zatím drží druhé místo, ale třetí Wales má stejný počet bodů a o zápas méně. Wales se v listopadu ve dvou domácích zápasech utká nejprve s Běloruskem, následně s první Belgií. 

„Věříme v druhé místo, i když to nemáme ve svých rukou. Doufáme, že zvládneme domácí zápas a musíme věřit v zaváhání Walesu,“ dodal trenér směrem k situaci v „české“ skupině.