18. 11. 2022

Šilhavý: Osu týmu pro zápas v Turecku zachováme

Ve středečním utkání s Faerskými ostrovy dal příležitost několika nováčkům, kteří pomohli k výhře 5:0. V sobotu čeká český národní tým přípravný duel v Turecku. I ten chce reprezentace zvládnout a zakončit kalendářní rok vítězně.

Zápas v tureckém Gaziantepu je na programu v sobotu 19. listopadu s výkopem v 18:00 středoevropského času. Český tým by do něj měl vstoupit s minimálními změnami oproti středečnímu utkání v Olomouci.

„Pokud dobře počítám, tak budou v sestavě dvě změny. Jinak chceme osu týmu zachovat,“ uvedl Jaroslav Šilhavý na úvod páteční tiskové konference.

Turecko se, stejně jako český tým, na světový šampionát v Kataru nedostalo. V březnové baráži prohrálo s Portugalskem. Následně v Lize národů uspělo ve své skupině v rámci ligy C a vyhrálo ji o dva body před Lucemburskem a pěti body před Faerskými ostrovy.

Ve středu odehráli přípravný zápas se Skotskem, které Turci porazili 2:1. Góly dali Kabak a Ünder.

„Sledovali jsme jejich hru, co se týče ofenzivy. Jsou skvělí a pohotoví v zakončení. Je jedno, zda to je krajní nebo středový hráč. V tomto ohledu jsou velice nebezpeční a pokud dostanou prostor, tak s tím umí naložit. Nečeká nás nic jednoduchého, ale ukážeme si určitě i nějaké slabé stránky v jejich defenzivě, jak bychom se mohli prosadit,“ pokračoval trenér českého mužstva.

„Vždycky se o něco hraje na reprezentační úrovni, protože vždy reprezentujete celou republiku. Nebylo jednoduché složit tuto nominaci, ale kluci to vzali za své a vznikly nám tu různé zajímavé příběhy. Vyšlo to výborně a věřím, že jsme se tím středečním zápasem dobře naladili na zápas v Turecku. Zkrátka jsme zareagovali na danou situaci,“ reagoval trenér na dotaz, zda není ve výsledku dobře, že v týmu nejsou hráči z vybraných klubů.

Česko hrálo s Tureckem naposledy v roce 2016 na evropském šampionátu, kde prohrálo 0:2. Když ale hrál český výběr naposledy přímo v Turecku, tak vyhrál 2:1. V říjnu roku 2014 se zápas v rámci kvalifikace EURO 2016 hrál v Istanbulu a české góly dali Tomáš Sivok a Bořek Dočkal.

Tentokrát nepůjde o body, ale o přípravný duel. Na důležitosti co se přípravy na zápas týče to nic nemění.

„Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme uhrát dobrý výsledek a předvést dobrý výkon. Každý zápas je o tom, že chcete vidět, jak se hráči chovají ve všech fázích hry. To platí i pro tyto listopadové zápasy bez ohledu na to, jací hráči v týmu jsou. Vždy chceme vidět určité prvky v naší hře,“ prohlásil Šilhavý směrem k dotazu směřujícím na to, co vše si přeje v takových přípravných zápase testovat a zkoušet.