30. 3. 2022

Šilhavý: Tým i přes změny v sestavě zvládl zápas dobře

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý připustil, že po čtvrteční porážce 0:1 po prodloužení ve Švédsku v semifinále play off o mistrovství světa nebylo jednoduché dostat hráče zpět na správnou vlnu.

Šedesátiletý kouč proto ocenil, jak jeho svěřenci přistoupili k přípravnému utkání ve Walesu, kde remizovali 1:1. Český celek po čtvrteční porážce ve Švédsku přišel o šanci na start na světovém šampionátu v Kataru a Šilhavý proto nemohl úvodní sraz letošního roku hodnotit pozitivně.

"Samozřejmě hlavní cíl byla baráž. Chtěli jsme přes Švédy jít dál a porvat se o postup. Bohužel se to nepodařilo," řekl na tiskové konferenci v Cardiffu Šilhavý.

"Nebylo jednoduché dostat hráče zase zpět na správnou vlnu, do správné motivace, abychom to už hodili za hlavu. Byl to další zápas reprezentace, přistoupili jsme k tomu se vší vážností. Jak výsledkově, tak částečně i herně to kluci zvládli," doplnil Šilhavý.

Oproti utkání ve Švédsku udělal pět změn v zahajovací jedenáctce. "Sestava doznala změn, asi pět jmen tam bylo nových včetně brankáře. Bylo to trochu znát na souhře, kluci nehrají spolu tak pravidelně. Velšané v druhém poločase nastoupili a dostali nás pod tlak, ale myslím, že jsme to zvládli," uvedl Šilhavý.

Mrzelo ho, že kvůli zranění museli střídat plzeňský brankář Jindřich Staněk a slávistický záložník Lukáš Masopust. Jejich kluby čeká v neděli vzájemný zápas v lize. "Mrzí mě to. Staněk dostal od protihráče do hlavy. Vzhledem k tomu, že měl asi tři neděle dozadu otřes mozku, rozhodli jsme se spolu s doktory, že do druhého poločasu už nenastoupí. Teď vypadá v pohodě. Lukáše Masopusta píchlo v třísle. Ale věřím, že to nebude tak vážné zranění, aby nemohl hrát v klubu," dodal Šilhavý.

Fotografie z utkání můžete prostřednictvím Fotobanky FAČR získat ZDE.