7. 6. 2021

Šilhavý: Věřím, že hráči hodnocení pochopili a facka nám pomůže

Na přípravný zápas v Itálii by nejradši zapomněl. Nebo jej klidně vymazal. Trenér Jaroslav Šilhavý ale věří, že jeho svěřenci proti Albánii předvedou mnohem lepší výkon a navážou na herní styl, kterým porazili v minulosti Anglii, nebo trápili Belgii. 

Po návratu ze soustředění v Jižním Tyrolsku připravuje tým na úterní zápas s Albánií. K dispozici má i stopery Ondřeje Čelůstku a Tomáše Kalase, jejichž vyšetření neprokázalo vážné zranění. Oba jsou na úterní zápas připraveni a plně k dispozici. 

Během pondělní tiskové konference trenér Šilhavý odpovídal i na stav nejmladšího člena týmu Adama Hložka. A prozradil i počet případných změn v sestavě oproti pátečnímu utkání v Boloni. 

Je ohrožená účast Adama Hložka na turnaji?

Adam je zpět v tréninku s týmem a je připravený i k úternímu zápasu, pokud se nestane nic zásadního nebo se mu nějak nepřitíží.

Jaké bylo hodnocení zápasu s Itálií? Co byste chtěl zlepšit nejvíce?

Byl to samozřejmě nepovedený zápas se špatným výsledkem. Tahali jsme za kratší konec a pokud by to šlo, tak bychom ten zápas vymazali a začali znovu. Na Italech bylo znát, jak jsou vyladění a lépe připraveni než my. Věřím, že hráči hodnocení pochopili a taková facka nám pomůže jen v tom dobrém směru.

Už máte představu, kolik změn by mohlo být v sestavě na úterní zápas?

Měly by tam být čtyři změny, pokud se nestane nic na předzápasovém tréninku nebo v den zápasu. Pak můžeme udělat šest změn během utkání, takže se podle toho zařídíme, abychom viděli co nejvíce hráčů.

Jak je těžké řešit dilema, zda ladit ideální jedenáctku, nebo vidět, co nejvíce hráčů?

Je to složité v tom kontextu, že jsme hráli nejprve s Itálií a poté máme Albánii. Řešili jsme, koho nasadit proti Itálii, protože je to silný tým a nechtěli jsme experimentovat nebo to úplně otevřít. Už je to ale za námi, možná bychom to udělali jinak, tak se můžeme poučit do budoucna. Věříme, že to hned proti Albánii vylepšíme a chceme předvést mnohem lepší výkon i výsledek. Albánie je velmi dobrý tým, není na místě je podceňovat, ale chceme se prezentovat v mnohem lepším světle.

Co hlavně byste si chtěli proti Albánii vyzkoušet?

Samozřejmě, mohl by to být zápas podobný jako proti Skotsku. Mužstva jsou si trochu podobná v určitých věcech, může to nastat, ale určitě nechci Albánii nijak zlehčovat. My musíme zlepšit vysoký presink, díky kterému jsme byli v minulosti nebezpeční i proti týmům jako Anglie nebo Belgie. Hráli jsme to v Itálii špatně, tak nějak napůl. Věřím, že to zkrátka bude nyní mnohem lepší.

Jednou ze změn bude na pozici brankáře. Máte již vyřešený post jedničky?

Ano, proti Albánii bude chytat Tomáš Vaclík, ale na to, kdo bude jedničkou v brance, si budete muset počkat až do zápasu se Skotskem. Teprve se rozhodneme, jak to na Skotky uděláme.

Zápas začne na Letné v úterý ve 20:15, národní tým v součtu s Československem dělí jedna branka od jubilejního 1500. gólu v reprezentační historii.

Záznam celé tiskové konference můžete sledovat na YouTube kanálu české reprezentace