24. 9. 2022

Šilhavý: Vždy je potřeba mimořádný výkon, ten jsem ale nepodali

Nepovedený výkon české reprezentace v posledním domácím utkání v elitní skupině Ligy národů znamenal vysokou prohru 0:4 s Portugalskem. Jak po zápase na tiskové konferenci hodnotil zápas trenér Jaroslav Šilhavý? 

Trenére, jaké vidíte příčiny té vysoké porážky?

Zápas se nám bohužel nepovedl. Vždy jsme říkali, že pokud chceme uspět, tak musíme podat mimořádný výkon. To se nám nepovedlo. Dělali jsme individuální chyby, byli jsme nedisciplinovaní a nepodali kvalitní výkon. I proto nakonec takový výsledek.

Jak velká je to komplikace s ohledem na boj o udržení ve skupině?

Je to samozřejmě komplikace. Viděli jsem i v domácím zápase, co Švýcaři umí, hráli tenkrát dobře. Jejich výhra ve Španělsku mě samozřejmě překvapila, ale pokud chceme zůstat v této společnosti, tak u nich musíme vyhrát.

Zlomil se zápas definitivně po neproměněné penaltě?  

Dostali jsme se na kontaktní gól, bylo by to určitě příjemné jít do šatny s gólem. Neříkám, že bychom to otočili, ale určitě bychom jim to znepříjemnili. Nedali jsme ale i další velkou šanci a mužstvo jako je Portugalsko si takový náskok už nenechá vzít.

Nepřišlo vám, že mužstvo nemělo takovou energii jako v předchozích domácích zápasech?

Určitě nebudeme hráče chválit. Jak jsme to viděli, si vyhodnotíme společně. V zápase byly špatné a nedisciplinované výkony. Vyhodnotíme si to u videa, aby se to neopakovalo. S takovýmto přístupem jsme nemohli pomýšlet na jiný výsledek.

Byl výkon mužstva i dílem toho, že řada hráčů neprožívá ideální start do nové sezóny a nejsou v tak dobré formě?

Hráčům, které jsme vybrali, věříme, protože si myslíme, že jdou bojovat za Česko. S hráči si určitě sedneme, protože nechceme, aby se takový výkon opakoval. Chceme vědět, co se stalo a podle toho se budeme připravovat i na další zápas.

Před zápasem vypadli dva hráči, na začátku střídal Jakub Brabec. Jak to s ním vypadá? Uvažujete o povolání dalších hráčů?

S Kubou to je asi špatné a vypadá to, že se od mužstva odpojí. Zbývá nás sedmnáct hráčů a zřejmě někoho ještě povoláme dodatečně, rozhodneme se definitivně a oznámíme to během neděle.  

Byl jste při zranění Brabce rozhodnutý hned o nasazení Ondřeje Kúdely? A jak jste s ním byl spokojený?

Ondra hraje tento post, takže to byla logická výměna. Indonéská liga se přetřásá, ale Ondru známe. Je to zkušený hráč a někdy je důležité, aby tam takto zkušený hráč byl.