25. 3. 2021

Skromný hrdina Jedlička: Od chytání v brance jsem

Po zápase jej spoluhráči i trenér Karel Krejčí zahrnuli superlativy. Brankář Martin Jedlička ale bere likvidování šancí soupeře jako samozřejmost. V úvodním utkání ME hráčů do 21 let proti Itálii svůj tým podržel. Stejně jako vždy před tím.

Itálie měla spoustu šancí, nebýt vašich zákroků, zápas mohl skončit třeba 1:5. Čekal jste tak hektický druhý poločas?

Z brány jsem to neviděl na výsledek jedna pět. Italové mají kvalitu, ale hektiku jsem neviděl. My takhle hrajeme, jsme takový bláznivý tým, možná v televizi vypadalo, že jsme hektičtí, ale vůbec to tak nebylo. Ceníme si bodu a jdeme se připravit na Slovinsko.

Tým jste nicméně podržel a hráči i trenér Krejčí vás po zápase chválili...

Připravil jsem se na zápas jako na každý jiný. Šance tam byly, ale trenér gólmanů Láďa Maier mě připravoval na to, že příležitosti budou, tak abych tam byl a případně to uhasil. Což se povedlo a jsem za to rád.

Obranu hodně trápil Gianluca Scamacca, střelec úvodní branky. Chystali jste se na něj speciálně?

Měl jsem sestříhaná videa, jak zakončuje a jak se chová na hřišti. Ukázal obrovskou kvalitu, podle mě je určitě jejich rozdílovým hráčem. Itálie má fakt nabitý tým a každý její hráč je neskutečně kvalitní.

Jaké jste za stavu 0:1 dostali pokyny o přestávce? 

Nepůsobili tak dominantním dojmem, protože my máme taky kvalitu. To je asi tím. O poločase jsme si řekli, že musíme dát gól, a že nesmíme podcenit začátek, abychom nedostali brzy na dva nula. Pak už by bylo hotovo. Trenéři nám řekli, že se máme zklidnit, že fotbal hrát umíme, že tu jsou kvalitní hráči, což se ukázalo. Myslím, že do vyloučení Tonaliho jsme je tlačili. Pak se to trošku zvrtlo, byli jsme nervózní, což je škoda, ale bod bereme.

Jak jste si zvykali na systém se třemi stopery? Jedním z nich byl mladý debutant Martin Vitík.

Tři pět dva jsme hráli poslední dva zápasy v kvalifikaci, jestli se nepletu. A šlo nám to, šlo nám to i teď. Martin má kvalitu, proto hraje i ve Spartě. Pomohl nám a jsme rádi, že tady je.

Dodal vám výsledek víru v postup? Věříte si na něj ještě víc?

Jsme hodně sebevědomý tým, vždyť jsme se třikrát dostali na mistrovství Evropy. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme vyhrát. Ale za bod jsme rádi. Teď se musíme nachystat na Slovince, podle toho se budou odvíjet naše šance. Musíme ho porazit, nemůže kalkulovat.

ME U21 2021: ČR - Itálie 1:1 (24. 3. 2021)