16. 11. 2022

Skvělá dvacítka uhrála s Německem remízu 2:2

Národní tým hráčů do dvaceti let odehrál v Chomutově proti Německu skvělé utkání a dosáhl i velmi dobrého výsledku. Tým trenéra Aleše Křečka sice v zápase dvakrát prohrával, nakonec ale po gólech Višinského a Svobody remízoval 2:2.

Ani nepříliš vlídné počasí v Chomutově neodradilo fanoušky. Téměř patnáct set diváků muselo hned v úvodu sledovat velmi rychlou branku hostujícího týmu. Už ve 2. minutě hry totiž přihrávka z levé strany prolétla přes několik hráčů přímo k nohám Paula Nebela, který ve velké pohodě uklidil míč za bezmocného Horníčka.

Češi na inkasovanou branku zareagovali skvěle a v dalším průběhu první půle měli celou řadu velkých gólových příležitostí. Jednu z největších šancí měl ve 14. minutě Kramář, německého gólmana ale nepřekonal. Skvělá ofenzivní podívaná ale přinášela i další šance a po jedné z nich dokázali Češi konečně skórovat, když německým brankářem vyražený míč vrátil do brány Denis Višinský – 1:1!

Němečtí fotbalisté ale odpověděli doslova bleskově. Prakticky hned po rozehrávce přesunuli balon do vápna, kde první gólové zakončení sice Horníček zneškodnil, na následnou dorážku Nicka Woltemadeho byl ale již krátký.

Také do druhého poločasu vstoupili čeští fotbalisté velmi aktivně a svého soupeře v úvodních minutách zatlačili do defenzivy. V 57. minutě se ke střele dostal Kurka, z hranice vápna ale zamířil jen do míst, kde byl připravený gólman Ernst. Pak se proti střele Nebela zaskvěl i český gólman Horníček.

Počtvrté se skóre změnilo tři minuty před koncem normální hrací doby, kdy si za obranu zaběhl střídající Antonín Svoboda. Svou ranou podél vybíhajícího gólmana srovnal na 2:2!

Nakonec to byli Češi, kdo byl k vítězství blíže. V 89. minutě hry totiž zpoza vápna napřáhl střídající Denis Alijagič a jeho parádní ránu zastavila tyč německé brány! Gól ale další již nepadl a utkání skončilo remízou 2:2.

„Dosáhli jsme výborného výsledku, ale nadšený jsem především z předvedené hry. Respektovali jsme kvalitu soupeře, ale od začátku jsme chtěli hrát velmi aktivně, i když to bylo trochu na riziko. Jsem hrdý na hráče za to, jak se dnes prezentovali a jak náročně hráli. Tento hezký výsledek si zasloužili,“ řekl k zápasu trenér Aleš Křeček

Mezinárodní přípravný zápas

Česko U20 – Německo U20 2:2 (1:2)

Branky: 33. Višinský, 87. Svoboda – 2. Nebel, 34. Woltemade. Rozhodčí: Rouček – Vlček, Váňa. Diváci: 1488.

Česko: Horníček – Koželuh, Prebsl, Matys, Kurka (79. Alijagič) – Stránský (72. Uhlíř), Křišťan, Višinský – Šigut (64. Novák), Kramář (72. Svoboda), Šíp (64. Černák).

Německo: Ernst – Rosenboom, Calhanoglu, Fofana, Lawrence, Wagner, Kehrer, Nebel, Sieb, Woltemade, Beier.